Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

СОФІЯ. Відбулася зустріч Предстоятеля Болгарської Православної Церкви з митрополитом УПЦ

23 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Болгарський Неофіт прийняв у своїй резиденції митрополита Вінницького і Барського Симеона, котрий перебуває з паломницьким візитом у Болгарії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Вінницької єпархії.

У зустрічі взяли участь секретар Священного Синоду Болгарської Православної Церкви єпископ Мелнішський Герасим і протосингел Софійській митрополії архімандрит Василій (Савов). Подвір’я Патріарха Московського і всієї Русі представляв настоятель архімандрит Филип (Васильцев).

Предстоятель Болгарської Православної Церкви тепло привітав митрополита Симеона і супроводжуючих його супутників. Митрополит Симеон, вітаючи Святішого Патріарха, подарував йому ікону Божої Матері «Оранта».

Митрополит Симеон розповів Святішому Патріарху про сучасне життя Української Православної Церкви та труднощі, що трапляються на її шляху. Його Високопреосвященство просив Предстоятеля Болгарської Православної Церкви молитов за Україну, Церкву та Її Предстоятеля, Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

В ході бесіди митрополит Симеон також розповів про те, що у Вінницькій області, в своєму родовому маєтку похований граф Н.П. Ігнатьєв, 110 років з часу кончини якого буде відзначатися наступного року. Також в м. Вінниця спочиває проф. М.І. Пирогов.

Після закінчення зустрічі Святіший Патріарх Неофіт передав митрополиту Симеону пам’ятні подарунки.

Довідка:

На знак подяки за велику громадську підтримку національних сподівань болгарського народу, пригнобленого Османською імперією, і за організацію гуманітарної допомоги для нього в російсько-турецькій війні (1877-1878), вдячна Болгарія назвала на честь графа Ігнатьєва село Граф-Ігнатієво в Пловдивській області та село Ігнатієво в Варненський області, а також пік Ігнатьєва в Антарктиді. Нині ім’я «Граф Ігнатієв» (так пишеться його ім’я на болгарській мові) носять вулиці, площі і установи по всій країні.

У Болгарії на знак вдячності проф. М.І. Пирогову споруджено 26 обелісків, 3 ротонди і пам’ятник в Скобелевському парку в Плевні. У селі Бохот, на тому місці, де стояла російська 69-а військово-тимчасова лікарня, створений парк-музей «М.І. Пирогова ». У 1951 році в Софії була створена перша в Болгарії лікарня швидкої медичної допомоги, вона була названа ім’ям М. І. Пирогова. В даний час це Університетська багатопрофільна лікарня для активного лікування і швидкої допомоги.