Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. У Жмеринці відбувся Православний благодійний міськрайонний фестиваль «Діти під покровом Богородиці»

20 жовтня, з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона, у Жмеринці відбувся Православний благодійний міськрайонний фестиваль «Діти під покровом Богородиці». Метою фестивалю був збір коштів для дітей з вадами здоров’я підгрупи «А» — тих, які потребують постійного невідкладного лікування.

Організатором фестивалю став архімандрит Аркадій (Сенчуківський), настоятель храму святої великомучениці Параскеви с. Мала Жмеринка. Фестиваль відбувся за підтримки Жмеринського міського голови Кушніра Анатолія Петровича, голів районної ради та районної адміністрації – Малярчука Василя Григоровича та Легези Олега В’ячеславовича. Також, благодійну фінансову та дієву допомогу надали депутат Жмеринської районної ради с. Мовчани Шепетюк Віктор Михайлович, в.о. начальника Жмеринської дирекції залізничних перевезень Баранський Олександр Володимирович, генеральний директор ТОВ «Курланд» Федоренко Тетяна Тихонівна, директор Жмеринського будинку науки та техніки Ільченко Олександр Анатолійович, заступник міського голови з питань культури Дудік Володимир Валентинович та багато інших благодійників.

Фестиваль складався з трьох частин – двох концертних та перерви на благодійний ярмарок. Першу концертну частину відкривали міські колективи – хор ветеранів війни та праці «Надвечір’я» та вокальний відділ хору Жмеринської Дитячої Музичної школи. У першій частині глядачі також могли прослухати пісню «Марія» у виконанні вчителя музики з с. Кудіївці Шляхтенюк Катерини та пісню «Янголи» у виконанні Резедент Зоряни з смт. Браїлів. Гостями концерту була народна жіноча хорова капела «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Під керівництвом ієрея Назарія Давидовського вони виконали твори «Намалюй мені ніч» та «Чорнобривці». Закривала першу частину та ж сама капела духовним кантом «Ой, зійшла зоря», солістом у якій був почесний гість фестивалю протоієрей Олександр Клименко. Також, у першій частині концерту відбулася презентація авторської книги хлопчика з вадми здоров’я з м. Жмеринки Олексія Лисенка. Хлопчик пише казки і вже видав свою першу збірку під назвою «Ліс чудес». На фестивалі ця збірка була представлена глядачам, а під час ярмарку кожен міг придбати собі екземпляр з авторським підписом. Несподіваним подарунком для Олексія став планшет, на якому він зможе друкувати свої наступні твори. Його Олексію вручив прот. Олександр Клименко.

Після першої частини була оголошена перерва на благодійний ярмарок, який проходив у фойє Будинку науки та техніки. Гості мали змогу придбати вироби ручної роботи, випити гарячого чаю чи кави та скуштувати смачної пісної випічки, яку підготували громади і недільні школи храмів Жмеринського благочиння та колективи міських закладів. У ярмарці взяли участь недільні школи: «Анфілада» Свято-Параскевинського храму с. Мала Жмеринка, «Стежинка добра» храму Луки Кримського м. Жмеринка, Свято-Миколаївського храму та храму Олександра Невського м. Жмеринка. Також, великий вибір товарів та смаколиків представили громади храмів апостола і первомученика архідиякона Стефана с. Чернятин, Свято-Миколаївського храму с. Северинівка, Іоанно-Богословського храму смт. Браїлів та прихожани храмів с. Тарасівка та Вознівці під керівництвом ієрея Олега Волкотруба. Серед міських колективів, які брали участь у ярмарці були вихованці Жмеринської школи-інтернат та колектив Жмеринського міського територіального центру соціального обслуговування. Також, гості могли зробити осіннє фото у спеціально облаштованій фотозоні.

Під час другої концертної частини фестивалю глядачі мали змогу насолодитися чудовим пісенним виконанням родини Давидовських з м. Вінниці – протоієрея Агафангела з матушкою Валентиною та їхньою донькою Златою. Перлиною другої частини став виступ почесного гостя фестивалю, переможця сьомого сезону телепроекту «Голос країни» — протоієрея Олександра Клименко. Батюшка виконав 6 творів, деякі з них були відомі глядачам з телепроекту. Також, разом з ієреєм Назарієм Давидовським вони виконали пісню «Ой, чий то кінь стоїть». Остання пісня прот. Олександра «Материнська любов» підняла зал та викликала масу теплих емоцій.

Загалом, під час фестивалю та концерту була зібрана сума коштів у розмірі 33 тисячі 60 гривень. У м. Жмеринка та Жмеринському районі налічується всього 37 дітей з вадами здоров’я, яким найближчим часом буде доставлено зібрані кошти.