Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Духовенство і віряни єпархії долучилися до надання допомоги евакуйованим внаслідок вибухів у Калинівці

26 вересня ввечері у м. Калинівці, що у 25 км від Вінниці, на складах озброєння сталася пожежа, в результаті якої детонувала велика кількість артилерійських снарядів. Вночі була проведена евакуація мешканців з самої Калинівки, а також з прилеглих сіл.
Велика частина мешканців Павлівки знайшла притулок у Свято-Іоанно-Богословському монастирі у с. Лемешівка. Понад сотню людей з малими дітьми розмістили у скитах монастиря, у корпусах та у храмах. Усім надали їжу та гарячий чай. Частина людей вранці виїхала з обителі, але ще багато залишаються під опікою настоятеля архімандрита Марка та братії обителі. Сам отець Марк ввечері, коли розпочалися вибухи, також їздив до Калинівки і привозив людей до монастиря.
Для тих людей, які були евакуйовані у Вінницю, місцевою владою були влаштовані пункти допомоги у школах №6,5 та 31. На даний час працює пункт прийому у 6-ій школі. Люди тут забезпечені усім необхідним, від місця для нічлігу до їжі і пиття. Багатьох, особливо сім’ї з малими дітьми, забирають до себе волонтери. Серед них є священики і парафіяни вінницьких храмів, пропонують свою допомогу координаторам.
Митрополит Симеон після завершення ранньої Божественної літургії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, під час якої звучала молитва за постраждалих від вибухів, також відвідав пункт допомоги евакуйованим. Владика спілкувався з людьми, яких переселили з Павлівки та Калинівки, та висловив їм слова підтримки. Митрополит Симеон запропонував представникам міської влади, які опікуються евакуйованими, у разі потреби будь-яку посильну допомогу від Вінницької єпархії.
Архієрей відвідав також Вінницьку міську лікарню швидкої допомоги, де наразі перебувають понад 20 хворих, евакуйованих з Калинівської районної лікарні. Для них від єпархії були передані медичні засоби.

З благословення митрополита Симеона від Вінницької єпархії була передана матеріальна допомога на їжу і ліки для понад 50 хворих, які були евакуйовані з Калинівки і перебувають у хоспіс та інших відділеннях Вінницької міської клінічної лікарні №3. Їм були також передані питна вода, вологі серветки, та рідке мило. Допомогу передали протоієрей Олександр Григор’єв, який опікується хоспісом, та священик-волонтер протоієрей Анатолій Кузнєцов. У лікарні зустрілися з депутатом обласної ради Людмилою Станіславенко, котра також передавала допомогу для калинівчан.

Вологі серветки, вода і предмети особистої гігієни від єпархії були передані й у Вінницький Центр матері і дитини, куди перевезли 11 дітей з Калинівки.

Крім цього з благословення митрополита Симеона була надана допомога продуктами харчування від громади лікарняного храму святителя Луки Кримського понад 80 жителям сіл Вінницького району, котрі вночі також були евакуйовані до Вінниці, і перебувають у Вінницькій районній лікарні.

Духовенство і віряни єпархії і надалі єднатимуть зусилля з усіма представниками вінницької громади, щоби максимально допомогти людям, котрі потрапили у біду і скоріше подолати наслідки вибухів у Калинівці.

Прес-служба Вінницької єпархії