ЛЬВІВ. У Свято-Георгіївському соборі вшанували Тихвінську Львівську Сльозоточиву чудотворну ікону Божої Матері
11.07.2017
news, Летопись епархий
Божественну літургію у цей день очолив єпископ Львівський і Галицький Філарет. Його Преосвященству співслужили клірики собору.
На малому вході єпископ Філарет удостоїв кліриків єпархії богослужбових нагород: секретаря єпархіального управління протоієрея Олександра Іванченка правом носіння митри, а прес-секретаря єпархії ігумена Маркіана (Каюмова) возвів у сан архімандрита.
Після сугубої єктенії була прочитана молитва за мир в Україні та Святу Православну Церкву.
За Літургією Преосвященніший Владика звершив хіротонії: ієродиякона Даміана в ієромонаха, а чтиця Михаїла Миньо в диякона.
В кінці богослужіння був звершений Хресний хід навколо храму, після чого архіпастир привітав усіх присутніх зі святом.
Напередодні ввечері, 8 липня, було звершено святкове всенічне бдіння за Афонським уставом, яке очолив Преосвященніший єпископ Філарет.
Історія Тихвінської ікони Богородиці повита таємницями. Згідно Церковного Передання саме цей образ Богоматері написав сам апостол Лука. До ІV століття ікона знаходилась в Антіохії, після чого була перенесена до Константинополя. Пізніше, незадовго до падіння столиці, ікона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвін. З того часу ікону стали іменувати Тихвінською а її шанування розповсюдилося всім світом. Однією із чудотворних копій цієї ікони став образ Богоматері, які був написаний для Іллінського скита, що на Святій Горі Афон. У 1877 році цей образ прославився тим, що на іконі були помічені сльози, які витікали з очей Богородиці. З того часу ікона стала іменуватися Тихвінською Сльозоточивою. Сам Іллінський скит був населений монахами, які прийшли з території України, тому після звістки, що у Львові, тоді австрійському місті, у 1901 році було зведено православний храм на честь великомученика Георгія Побідоносця, братія обителі вирішила в дар храму написати копію своєї святині. У 1905 році копію чудотворної ікони було доставлено до Георгіївської церкви і з того часу ця ікона вшановується православними львів’янами. У 1997 році, в наслідок численних свідчень про чудодіяння від цієї ікони, Священний Синод УПЦ проголосив Львівську копію Тихвінської ікони Богородиці чудотворною. З того часу ікона іменується Тихвінською Львівською Сльозоточивою іконою Пресвятої Богородиці і щодня приймає з молитвою численних прочан та віруючих львівян.