КИЇВ. Коментар ВЗЦЗ УПЦ щодо заяви Міністерства культури України від 13.07.2017 року
13 липня 2017 року Міністерство культури України поширило заяву, у якій звинуватило митрополита Луганського і Алчевського Митрофана (Юрчука) нібито у його співпраці з владою так званої «ЛНР», посилаючись на інтерв’ю А. Ліцоєва ще від 30 квітня 2016 року.
Інформаційно-просвітницький відділ публікує заяву Відділу зовнішніх церковних зв`язків УПЦ від 15 липня 2017 року:
-
Звинувачення, які Міністерство культури України оприлюднило у своїй заяві на адресу митрополита Луганського і Алчевського Митрофана, є безпідставними та не входять до компетенції цього відомства. Фактично, Мінкультури вийшло за межі своїх повноважень та почало виконувати не властиві йому функції. Митрополит Митрофан категорично відкидає всі звинувачення у свій бік та заявляє про неправдивість інформації, поданої в інтерв’ю А. Ліцоєва. Розцінюємо цю заяву як провокацію, направлену на дискредитацію Української Православної Церкви і особисто митрополита Митрофана.
-
Українська Православна Церква сьогодні присутня там, де не присутня українська влада. На непідконтрольних українській владі територіях продовжують жити люди – громадяни України. Українська Православна Церква в особі свого єпископату і духовенства залишилася з нашими людьми на місці, у тих складних умовах, в яких вони наразі живуть. Наші священнослужителі зберегли вірність Українській Православній Церкві, центр якої знаходиться в Києві.
-
Місія Церкви в умовах конфліктів і війн полягає в примиренні сторін. Ще з часів Київської Русі Митрополит Київський часто виконував цю посередницьку місію і примиряв удільних князів. Очевидно, що таку ж миротворчу місію Церква покликана звершувати і сьогодні, докладаючи зусиль як для примирення, так і для полегшення страждань людей.
-
Українська Православна Церква є єдиною релігійною організацією, яка бере участь у звільненні полонених. До нас продовжують звертатися як родичі полонених, так і представники компетентних органів державної влади за допомогою в цьому питанні. Наразі зусиллями Української Православної Церкви з полону звільнено більше п’ятнадцяти українських військових. А тому такого роду заяви, інформаційні провокації та безпідставні звинувачення Міністерства культури України проти Української Православної Церкви, ставлять під загрозу можливість наших подальших зусиль у допомозі при звільненні полонених.
-
Посилання Мінкультури на інформацію з неперевірених джерел, а саме на інтерв’ю річної давнини одного з представників «ЛНР», свідчить про некомпетентність та непрофесійність посадових осіб Мінкультури. Створюється враження, що Міністерство довіряє інформації з джерел невизнаної квазіреспубліки. Натомість, такий державний орган як Міністерство культури України мав би посилатися на достовірну інформацію з перевірених джерел.
-
Канонічне право Православної Церкви не передбачає норм, за якими можна притягнути до канонічно-дисциплінарної відповідальності за висловлення особистих поглядів та думок. Між іншим таке право гарантовано Конституцією України (ст. 34) та низкою міжнародних нормативно-правових актів, зокрема таких як «Загальна декларація прав людини» (ст. 19), «Конвенція про захист прав людини і основних свобод» (ст. 10).
-
Згадана заява Міністерства культури може свідчити про спробу підготувати підґрунтя до подальших провокацій проти Української Православної Церкви, що ми нерідко спостерігаємо протягом останніх років. Зокрема, днями Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України рекомендував прийняти ще один антицерковний законопроект № 5309, згідно з яким в Української Православної Церкви пропонується забрати назву. Це дає підставу розцінювати скандальну заяву Міністерства культури, як підготовку суспільної думки до цього кроку. Переконані, що будь-які намагання оголосити Українську Православну Церкву «ворогом народу», відібрати її назву, поставити її поза Законом, можуть негативно вплинути на стабільність українського суспільства і призвести до непередбачуваних наслідків.
Саме тому ми закликаємо Міністерство культури України:
-
не зловживати владою та діяти в межах повноважень, визначених законом;
-
не створювати ворожнечі на релігійному ґрунті між українцями;
-
припинити дискримінацію найбільшої Церкви країни, яка представляє мільйони православних віруючих громадян України.
АФОН. Монахи Святої гори передали ікону Пресвятої Богородиці для духовної підтримки вірян у Коломиї
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. Суд вкотре відмовив міській раді у справі зі Спасо-Преображенським храмом