Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Священики передали допомогу у зону АТО військовим, будинкам-інтернатам і сім’ям переселенців

З 12 по 16 червня тривала чергова поїздка у зону АТО капеланів-волонтерів Вінницької єпархії УПЦ протоієреїв Анатолія Кузнєцова та Олексія Волкова. Разом з ними на схід відправилися священик Тульчинської єпархії ієромонах Стефан (Поперечний) та керівник БФ «Спілки десантників Вінниччини» Сергій Буравель. Метою поїздки була доставка гуманітарної допомоги, зібраної духовенством і парафіянами Вінницької єпархії, фондом Спілки десантників, окремими підприємствами Вінниччини та благодійниками.

Першим пунктом поїздки було село Часів Яр Бахмутьського району. У місцевому дитячому будинку-інтернаті вже чекали на приїзд вінничан. Діти отримали від священиків і волонтерів продукти, іграшки і солодощі. У місцевий госпіталь також була передана допомога від вінницьких військових медиків.

Наступна зупинка – у Бахмуті. Тут на о. Анатолія з колегами також чекали давні знайомі – офіцери «СІМІС-Бахмут» (Цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Цей підрозділ забезпечує взаємодію між військовими і цивільним населенням у прифронтовій зоні). Разом зі священиками сюди вже прибув Камаз з продуктами, одягом та іграшками, які зібрали священики і віряни Вінницької єпархії УПЦ. У причепі до Камазу були діжки і мішкотара від «Спілки десантників Вінниччини», а також будівельні матеріали для облаштування дитячого майданчика. Їх зібрав о. Анатолій Кузнєцов. Ще довгий час після того, як вінничани вже навіть повернулися додому, офіцери СІМІСу розвозили їхню допомогу по військовим частинам і будинкам місцевих мешканців, які її потребують.

Після бахмутського підрозділу СІМІС священики-волонтери прибули до їхніх колег у Світлодарську. Світлодарському СІМІСУ передали діжки та мішки для облаштування побуту і оборони військових. Офіцери подякували за це Сергію Буравлю і благодійному фонду, який він представляє. Потім провели вінничан у села Луганське та Роти, де живуть родини вимушених переселенців з Дебальцевого.

У с. Луганському відвідали три сім’ї, які живуть в одному будинку. Серед них – 7 дітей, двоє з яких інваліди. У ці сім’ї були передані продукти харчування і одяг, які вкрай необхідні цим людям. Не можна описати з якою радістю діти прийняли іграшки, які привезли волонтери з Вінниці. Вони зраділи їм навіть більше аніж солодощам. Бабуся з однієї з родин подарувала священикам ікону святої рівноапостольної Олени, яку сама вишила.

У с. Роти, яке відвідали священиками разом із офіцерами СІМІСУ, вони передали допомогу дев’яти родинам переселенців, що мешкають тут. Окрім матеріальної допомоги священики постаралися надати духовну і психологічну допомогу, адже ці люди за роки війни, живучи у віддаленому селі, більше за багатьох інших потребують уваги і навіть простого доброго слова.

Після Светлодарську вінницькі волонтери направилися в Угледар. Тут між іншим передали адресну допомогу для військовослужбовців – земляків з Вінниці.

Потім було село Горняк. Тут відвідали «команду 200» — підрозділ, який займається доставкою додому загиблих воїнів АТО. Волонтери передали військовим продукти, а о. Анатолій від імені своїх друзів, які побажали внести посильну лепту у волонтерську справу, подарував підрозділу морозильну камеру, яка стане в нагоді для зберігання продуктів у спекотний літній час.

Останнім пунктом цієї волонтерської поїздки стало село Новомихайлівка. У місцевий будинок милосердя, яким опікується священик Ігор Кубишин, вінничани передали продукти харчування. Також у нагоді для місцевих стареньких, серед яких багато інвалідів, стануть два інвалідних візочки та ходунки, які привезли їм вінничани.

Повернувшись додому священики-волонтери передали подяку від мешканців Донецької області і військовослужбовців, які перебувають в АТО парафіянам і священикам з усіх благочинь Вінницької єпархії, котрі долучилися до збору гуманітарної допомоги, працівникам Благодійного фонду «Спілки десантників Вінниччини», котрі акумулювали зусилля окремих благодійників, а також і самим людям доброї волі, котрі вчергове долучилися до волонтерської справи. Це насамперед Олександр Бедрак, Олег Парфілов, Валерій Владика, Олег Кобенда, Брильянтов, Андрій Гишпаль, Ігор Кубинець, Яна Коваль зі співробітниками, колектив Вінницької кондитерської фабрики.

Вінницька єпархія також щиро дякує Командуванню Повітряних Сил Збройних Сил України за сприяння у доставці гуманітарного вантажу і Управлінню Цивільно-Військового співробітництва Збройних Сил України за постійну підтримку і співпрацю з вінницькими священиками-волонтерами.

Прес-служба Вінницької єпархії