Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. За участю представника Департаменту національностей та релігій обласна Рада Церков обговорила питання реєстрації статутів релігійних громад

9 червня у приміщенні Центру національних культур Вінниччини відбулося чергове засідання секретаріату обласної Ради Церков і релігійних організацій. Зібрання було присвячене розгляду актуальних питань у сфері державно-церковних відносин.
На запрошення управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації участь у засіданні взяв начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту релігій та національностей Міністерства культури України Іван Папаяні. Представник департаменту надав членам секретаріату обласної Ради Церков методично-консультативні роз’яснення щодо відповідності окремих положень статутів релігійних організацій чинному законодавству України.

У свою чергу члени секретаріату поставили чиновнику низку запитань, зокрема щодо змісту і відповідності законодавству України окремих рекомендацій департаменту, які нещодавно спеціальним листом були розіслані в усі обласні державні адміністрації і які так чи інакше стосуються усіх релігійних конфесій.

У дискусії активну участь взяли представники Української Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви, іудейської громади Вінниці, Української Православної Церкви Київського патріархату та Української Греко-Католицької Церкви. Позицію колег по Раді Церков підтримали представники церков адвентистів та п’ятидесятників.

Окрім того, в контексті зустрічі начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький проінформував про роботу управління протягом 2017 року, зокрема акцентував увагу присутніх на реалізації в області Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки.

Прес-служба Вінницької єпархії