Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ТЕРНОПІЛЬ. Розкольники увірвалися до храму УПЦ зламавши Царські врата

Кілька десятків прихильників «Київського патріархату» вдерлися до вівтаря через паламарку, силоміць виштовхали настоятеля з храму, кинувши його по сходах, та почали звершувати власне «богослужіння»

15 травня 2017 року ввечері «священики Київського патріархату» зі своїми прихильниками у кількості близько 20 осіб увірвалися до Свято-Петро-Павлівського храму с. Кинахівці Тернопільської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на повідомлення благочинного Вишнивецького округу протоієрея Андрія Гарасима.

розкольники не вперше намагаються захопити храм в Кинахівцях

Розкольники вдерлися через паламарку до вівтаря та, зламавши Царські врата, увійшли до храму, де почали звершувати своє «богослужіння». Настоятель храму священик Віталій Гурєв намагався перешкодити захопленню храму, однак прихильники «УПЦ КП» виштовхали священика з церковного ганку та скинули по сходах. Наразі він пише заяву до поліції.

Правоохоронці прибули на місце подій та очікують, коли розкольники звершать так званий молебень. Останні натомість апелюють до рішення голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, який підписав перереєстрований статут Свято-Петро-Павлівської парафії. Обурення у віруючих викликає відверте нехтування їхнім правом самостійно вирішувати долю своєї громади, адже рішення щодо парафії приймалося місяць тому сторонніми людьми у сільському клубі.

Це вже не вперше розкольники вдаються до спроб захопити храм. Напередодні прихильники «УПЦ КП» вимагали у старости храму ключі від церкви аби звершити там свій «молебень», однак не домоглися свого.

Як повідомлялося раніше, на початку березня цього року, протягом кількох тижнів, селяни Кинахівців відстоювали право молитися у власному храмі у канонічній Українській Православній Церкві. Цьому намагалися завадити активісти «Правого сектора», котрі вдавалися до брудної агітації проти УПЦ і спроб перевести храм у розкол. Тоді, з рештою, радикалам не вдалося захопити церкву.