Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. У єпархії пом’янули жертв голодомору та помолились за репресованого настоятеля храму

25 листопада, напередодні дня пам’яті жертв голодомору, клірик храму на честь Воскресіння Христового села Зазим’є протоієрей Анатолій Слинько взяв участь у заході, присвяченому вшануванню жертв голодомору 1932-33 років, що проходив у стінах Зазимського НВК. У своєму слові священик звернув увагу присутніх на важливість пам’яті трагічної сторінки нашої історії та основну причину загибелі від голоду мільонів українців — гріх ненаситності.

Наступного дня парафія молитовно згадала настоятеля Зазимського храму священика Михаїла Подєльського, який загинув від рук безбожників у 1937 році.

Після закриття храму у 1935 р. проти отця Михаїла було сфабриковано справу. Він звинувачувався в антирадянській діяльності, в розповсюдженні неправдивих слухів «провокаційного характеру, про війну Німеччини с СРСР», а також агітування «проти підписки на позику оборони країни». 19 листопада 1937 р. батюшку заарештувало Броварське НКВС. 20 листопада рішенням трійки священик засуджений до розстрілу, а в ніч з 26 на 27 листопада вирок було виконано.

Напередодні дня загибелі отця Михаїла 26 листопада настоятель Воскресенського храму села Зазим’є протоієрей Олександр Генераленко у співслужінні з кліриком храму протоієреєм Анатолієм Слиньком відслужили панахиду на місці його захоронення в Биківнянському лісі — національному історико-меморіальному заповіднику «Бикінянські могили» — під час якої пом’янули жертв голодомору в Україні.

Під час панихиди молилися сільський голова Людмила Валентинівна Спичак та зазимські парафіяни. Після заупокійної молитви учений секретар заповідника Валерій Філімоніхін розповів зазимцям про історію меморіалу, представив експозиції розкопок та фотографії цінних документів.