Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВIННИЦЯ. Митрополит Симеон взяв участь у святкуванні 400-ліття районного центру

28 серпня, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, на запрошення керівництва Томашпільських районної адміністрації та районної і селищної рад, митрополит Вінницький і Барський Симеон взяв участь в урочистих заходах з нагоди 400-річчя містечка Томашпіль – районного центру Вінницької області.
Святкування розпочалось урочистою літургією у Свято-Успенському храмі смт. Томашпіль. Богослужіння звершив митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт (Томашпіль територіально відноситься до очолюваної владикою Агапітом Могилів-Подільської єпархії). Митрополит Симеон прибув наприкінці богослужіння і очолив традиційну хресту ходу навколо храму з нагоди престольного свята.
По закінченню хресної ходи і святкового молебню відбулася перша офіційна урочиста подія святкового дня – повернення релігійній громаді у власність будівлі Свято-Успенського храму. На офіційну церемонію повернення храму прибули голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник, керівники Томашпільського району і смт. Томашполя.
Валерій Коровій у присутності кількох сотень парафіян, представників духовенства і архієреїв підписав документ про передачу храмової будівлі громаді та привітав православних тоиашпільчан з престольним храмом головного храму району та 400-річчям їхнього містечка.
Митрополит Симеон від себе і від імені владики Агапіта подякував керівникам обласної влади за те, що вони багато уваги приділяють питанням духовності і співпраці з релігійним и громадами, а також питанню відновлення історичної справедливості і поверненню релігійним громадам їхнього майна, яке було відібране у ХХ столітті. Митрополит Симеон закликав благословення Боже на добрі справи і благі починання керівників Вінниччини.
Митрополит Агапіт також подякував і привітав представників влади. Архіпастир також виконав почесну місію, вручивши нагороду Української Православної Церкви – орден святого рівноапостольного князя Володимира голові Томашпільської селищної ради Немировському Василю Федоровичу.
Урочистості на честь 400-ліття Томашполя продовжилися на центральній площі містечка – площі імені Тараса Шевченка. Митрополит Симеон разом із митрополитом Агапітом у супроводі духовенства оглянув виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва народних умільців селища.
Потім під час урочистого заходу «З днем народження тебе, Томашпіль-граде» митрополит Симеон ще раз привітав жителів районного центру з ювілеєм їхнього містечка і побажав їм Божої допомоги у економічному розвитку і в духовному вдосконаленні. Також владика подарував ікону Божої Матері «Барську» в особі голови селищної ради — усім жителям Томашполя.