Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Польські гімназисти побували з екскурсією у Свято-Покровському кафедральному храмі


З 25 червня по 2 липня із візитом у Луцьку побувала група туристів – учнів гімназії міста Ольштин Республіки Польща. Ці підлітки та їх педагоги є учасниками туристичного клубу.

Упродовж перебування у Луцьку польські гімназисти мали можливість відвідати історичні пам’ятки Луцька, а також поспілкуватися із однолітками.

2 липня вони відвідали найдревнішу із існуючих донині православних церков древнього Лучеська – Свято-Покровський кафедральний храм. Учасників туристичної групи зустрів і привітав, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Отець Валентин розповів про історію Свято- Покровського кафедрального храму, яка сягає XIV століття, зауваживши і на тому, що головною святинею цієї церкви є чудотворна Волинська ікона Пресвятої Богородиці.

«Переважна більшість храмів на Волині, як і в Україні – православні, але є і римо-католицькі костели. Між нашою Українською Православною Церквою і Римо-Католицькою Церквою на Волині мають місце дуже братерські стосунки, ми разом співпрацюємо у Волинській раді Церков», – сказав речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Він також переказав гостям найщиріші вітання від митрополита Волинського і Луцького Ніфонта та вікарія Волинської єпархії єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла.

«Бажаю вам Божого благословення, і ангела-хранителя під час вашої дороги до дому. І щоб Господь і надалі благословляв братерські відносини, які існують між Україною і Польщею», – додав отець Валентин.

У подарунок гості із Польщі отримали іконочки – копії чудотворного Волинського образу Пресвятої Богородиці, та примірники православного молодіжного журналу «Отрок».