Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. У селі Рачин радикально налаштовані молодики та сільський голова не дають молитися громаді УПЦ

Конфлікт виник надвечір 23 травня, коли до села почали з’їжджатися молоді чоловіки, представники так званої «Козацької варти»*, і почали вимагати від священика та вірян УПЦ припинити роботи над зведенням церковного будинку.

*«Козацька варта» – це організація, створена на теренах Дубенщини із радикально налаштованих псевдопатріотів, які, начебто, намагаються навести лад у регіоні. Діє за сприяння районної влади.

До молодиків приєднався сільський голова Олександр Кривичун із місцевими прихильниками Київського патріархату. Окрім вимоги припинення робіт на земельній ділянці, чиновник розмахував документом із мокрою печаткою Рачинської сільради – рішенням з вимогою до 20.00 24 травня 2016 року залишити приміщення каплиці на честь святої великомучениці Варвари, де зараз звершує богослужіння громада УПЦ села Рачин. Не зрозумілим залишається, на якій підставі сільський голова може виносити таке рішення, та ще скріплюючи його офіційною печаткою в позаробочий час, грубо порушуючи тим самим законодавство України та вочевидь перевищуючи службові повноваження.

Активісти у грубій формі, не добираючи слів і відчуваючи власну безкарність, погрожували священику та вірянам. Дехто із представників КП перебував у нетверезому стані, зокрема і один з депутатів сільської ради. Його автомобіль заблокували місцеві жителі, вони ж викликали поліцію. Зараз особи, які були напідпитку, проходять медичну експертизу на вміст алкоголю в крові.

Як розповіла одна з місцевих мешканок, яка боїться називатися з міркувань власної безпеки та безпеки сім’ї, віряни УПЦ почали збиратися на місці конфлікту, почувши крики та нецензурну лайку.

– Що їм ще треба? Ми їм віддали церкву, віддали церковну хату, поступилися всім. Дайте нам жити і молитися спокійно! – із розпачем запитує жінка. – Вони кажуть, що ми – москалі, а Бог один. Бог один, але треба вірити в нього. А яка віра без любові? Кажуть, що вони українці, а ми тоді хто? Куди ви ту Україну заведете з такими матюками, – не стримує емоцій вірянка.

Нагадаємо, що розкол громади Рачина відбувся близько двох років тому. Після відходу частини православних у Київський патріархат, настоятель храму ієрей Андрій Декер та віряни УПЦ добровільно поступились їм не тільки культовою будівлею, але й церковним будинком, і почали використовувати для богослужінь каплицю святої великомучениці Варвари на сільському кладовищі. Із часом виникла потреба у приміщенні для занять чисельної недільної школи та чималого хору, тому громада УПЦ Рачина прийняла рішення про будівництво власного церковного будинку. Для цього була виділена земельна ділянка, підготована уся дозвільна документація. Але сільський голова підбурює місцевих представників Київського патріархату і всіляко перешкоджає початку будівництва. 22 травня відбулися збори села, де вирішувалося питання про те, чи дозволяти громаді УПЦ будувати церковний будинок. Збори сільський голова перетворив на агітацію за так звану «Українську Церкву», підкріплюючи усе антицерковними висловами та агресивними звинуваченнями на адресу Української Православної Церкви та її вірян. Розпалюючи вогнище релігійного протистояння у громаді власного села, яка, до слова, і вибрала пана Кривичуна на цю посаду, чиновник не зупинився на досягнутому. Замість пошуку шляхів для порозуміння чи елементарного дотримання законів України, сільський голова Рачина продовжив конфлікт і 23 травня.

Зараз настоятель храму отець Андрій із вірянами служать Акафіст перед іконою Богородиці «Пом’якшення злих сердець» у каплиці. Прибічники Київського патріархату розійшлися, приміщення культової споруди оточили представники «Козацької варти», які нецензурною лайкою ображають прихожан УПЦ та погрожують селянам. 24 травня у першій половині дня мають відбутися перемовини сільських чиновників та обох релігійних громад щодо подальшого вирішення конфлікту.