Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Розкольники у с. Птича заблокували вірян УПЦ у храмі без їжі і води

Після невдалої спроби перекрити міжнародну трасу Київ-Чоп, представники «УПЦ КП» у Птичі вирішили заблокувати вірян УПЦ в їхньому храмі.

Віруючі Української Православної Церкви знаходяться в своєму храмі без їжі і води вже три доби. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Рівненської єпархії.

Розкольники блокують вхід в Свято-Успенський храм, забороняють передавати людям продукти і воду, апелюючи до, начебто, незаконності їх перебування там.

«Віряни УПЦ мають право знаходитися у храмі, неправомірними є дії представників поліції, чиновників, які допустили таку ситуацію. Церква належить громаді УПЦ згідно тих документів і рішень чотирьох судів», – заявив правозахисник Рівненської єпархії. 

Окрім іншого, представники так званої УПЦ КП вимагають виконати рішення про арешт храму, який по незрозумілим причинам наклали на церкву УПЦ.

При цьому, як зазначає правозахисник, – право релігійної громади УПЦ перебувати у своєму храмі підтверджено не одним рішенням суду, тому і обмежити його ніхто не може.

«Відповідно до норм чинного національного та міжнародного законодавства право власності непорушне. Незрозумілим залишається факт неспроможності правоохоронних органів забезпечити дотримання громадського правопорядку у пересічному селі України, що тоді можна говорити про державу? – додає юрист. – Чиновники усіх рангів зобов’язані донести до громади КП, що, згідно діючого законодавства, вони не можуть висувати жодних претензій на Свято-Успенський храм».

Нагадаємо, законне право на приналежність храму релігійній громаді Української Православної Церкви було підтверджено в судах України чотири рази.

church.ua