КИЇВ. Єпископ Васильківський Миколай звершив молебень для прочан до Святої Землі
5 вересня в Андріє-Володимирському храмі Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового було звершено молебень для прочан, які вирушують на прощу до Святої Землі. Богослужіння з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звершив вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Миколай, керуючий Південним київським вікаріатством.
Його Преосвященству співслужили священики Києва. У соборній молитві взяли участь прочани та спіробітники паломницької служби.
Наприкінці богослужіння єпископ Миколай звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Зокрема він сказав:
— З ласки Божої, за Його Божественним Промислом ми разом з вами маємо можливість у цьому році відвідати святі місця, де відбулись події життя і спасительного подвигу Господа нашого Іісуса Христа. Дивна річ, але віруюча людина не відчуває там себе на чужині. І не тому, що за сучасних умов ми можемо швидко дістатись цієї землі, але тому, що всім нам так близькі православні святині. І перебуваючи там, ми відчуваємо себе наче вдома. Наше паломництво буде проходити з відвідуванням багатьох місць, які пов’язані з земним життя Господа нашого Іісуса Христа. Як сказав свого часу Блаженніший Феофіл, патріарх Єрусалимський, що паломництво — це п’яте Євангеліє, яке не написане в словах чи книгах, але яке розгортається перед нами в архітектурі, в ландшафтах, в перебуванні там, де був сам Христос. Паломництво дає можливість людині глибше перейнятися євангельським духом, людина наче стає свідком всіх тих подій, які зображенні в Святому Письмі. І коли людина після паломництва на Святу Землю читає Святе Письмо, вона по-новому його сприймає, неначе ставши живим учасником євангельських подій.
Ми говоримо про храми, як місце, де небо зустрічається з землею. Так можливо сказати і про Святу Землю, адже перебуваючи на ній, ми бачимо реальне єднання неба і землі. Перебуваючи там, ми відходимо від усіх наших земних клопотів, нас пронизує зовсім інший, нематеріальний дух, який ми називаємо благодаттю. Це та сила, яку надсилає нам Господь, що укріплює нас в нашому житті, що веде нас до Бога і до Неба. Ось чому паломництво завжди було важливим для християнина, — щоб стати ближче до Бога. І хочеться побажати, щоб там, на Святій Землі, ви отримали те, що бажали, про що молилися.
Преосвященний владика також звернув увагу прочан на головні мотиви цьогорічної осінньої прощі:
— В цьому році ми відвідуємо Святу землю в особливих історичних умовах нашої Батьківщини, в час її великих випробувань. Мені хотілося, щоб кожний з вас підніс на Святій Землі посильні молитви про мир, щоб Господь благословив нашу Вітчизну миром і благополуччям. Щоб, нарешті, ми навчилися поважати один одного, щоб наші співвітчизники побачили в ближніх своїх братів і сестер, і зрозуміли, що ми всі діти Божі. Адже, якщо хтось претендує на життя іншої людини, він таким чином кидає виклик Богу, не розуміючи, що насиллям нічого неможливо змінити. Змінити щось на добре, як правило, можна лише працею над самим собою.
Паломництво, це також нелегкий труд. Ми чимало потрудимось, чимало подолаємо шляхів, чимало побачимо і чимало будемо молитися. І нехай ця молитва полине до Бога і буде Їм почута, щоб Господь послав те, про що ми будемо просити. Нехай благодать Божа перебуватиме з вами і Господь подасть вам сили достойно пройти весь паломницькій шлях на Святій Землі і з відновленим серцем і душею повернутися до своїх рідних, на свою рідну землю, щоб і надалі нести свій життєвий подвиг для досягнення Царства Небесного.
Преосвященний владика, також, передав пристунім благословення у добру путь від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
Представник Паломницького центру Української Православної Церкви Олександр Ворсін розповів прес-службі Київської митрополії, що ця поїздка зібрала близько 600 паломників в десятках груп не лише Київської, а й інших єпархій УПЦ. Завдяки співпраці з авіакомпаніями України та Ізраілю, вдалось значно зменшити вартість авіа білетів. Кожну групу очолюватиме представник паломницької служби зі свого регіону, а вся поїздка триватиме під духовним керівництвом Преосвященного Миколая, єпископа Васильківського. Не дивлячись на те, що через загальну для багатьох європейських країн економічну кризу потік паломників до Святої Землі зменшився, про що свідчать працівники ізраїльських агенцій і служб, цього не можна сказати про Україну. Саме випробування, що випали на наших співвітчизників, не дивлячись і на подорожчання, і на значні матеріальні витрати, спонукає їх до молитви на Святій землі .
Про це так само поділилася з нами Наталія Барабаш, регент Київського храму преп. Агапіта Печерського, що в Київському парку ім. О. С. Пушкіна: «Нас від храму їде четверо парафіян. Мене будуть проводжати син і онуки. Трохи хвилювалася. А зараз після молебну заспокоїлась, отримавши благословення владики Миколая, а через нього і благословення нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Я давно мріяла про це паломництво, і ось Господь несподівано дав таку можливість. Звичайно, будемо молитися за всіх наших рідних і знайомих. Але зараз наше спільне духовне зусилля повинно бути про мир, ми молимось щоденно тут в Україні, і особливо будемо молитися про мир там, на Святій Землі».
На завершення молебну при цілуванні напрестольного хреста, владика Миколай окропив паломників святою водою.
Сергій Герук,
прес-служба Київської митрополії
МОСКВА. Японцы передадут российским храмам частицы мощей Николая Японского
КИЕВ. Архимандрит Виктор (Коцаба): Проявлять гражданскую позицию можно только в рамках закона