Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Афонський монастир передав бібліотекам столиці унікальні книги

Комплекти томів із серії «Руський Афон ХIХ-ХХ століть», присвячені 1000-річчю давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон, передані в дар бібліотекам Києва Афонським Свято-Пантелімонівським монастирем.

Директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ) Сергій Шумило повідомляє, що інститутом спільно з представниками Афонського подвір’я Свято-Пантелеімонівського монастиря в Києві напередодні початку навчального року проведено зустрічі з керівниками наукових установ, вузів, бібліотек, під час яких були передані в дар комплекти книг з історії та спадщини Святої Гори, Афонського Пантелеімонівського монастиря і давньоруського чернецтва на Афоні.

Комплекти томів із серії «Руський Афон ХIХ-ХХ століть»передані в дар бібліотекам Києва Афонським Свято-Пантелімонівським монастирем бібліотекам Києва

Комплекти томів передані в дар бібліотекам Києва Афонським Свято-Пантелімонівським монастирем

Зокрема, бібліотекам було передано наступні книги: «Каталог слов’яно-руських рукописів Афонського Свято-Пантелеімонівського монастиря» (перша частина 7-го тому); «Каталог архівного фонду Руського Свято-Пантелеімонівського монастиря на Афоні» (четверта частина 7-го тому); «Історія Руського на Афоні Свято-Пантелеімонівського монастиря від 1912 до 2010 року» (6-й том); «Духівник Ієронім. Життєпис ієросхимонаха Ієроніма (Соломенцова) »(перша частина 9-го томи); «Афонський період життя архієпископа Василія (Кривошеїна) в документах» (15-й том).

Також були передані науковий альманах «Афонська спадщина» та книги Сергія Шумило: «Духовне Запоріжжя на Афоні: маловідомий козацький скит« Чорний Вир» на Святій Горі», «Прп. Паїсій Величковський і Запорізька Січ », а також інші видання, присвячені історії та спадщині давньоруського чернецтва на Афоні.

Книги були передані бібліотеці Київської духовної академії і семінарії УПЦ, Національній історичній бібліотеці України, Національній бібліотеці ім. В.Вернадського, Національній парламентській бібліотеці України, бібліотекам Інституту історії НАНУ, Інституту археографії та джерелознавства НАНУ, Інституту філософії НАНУ, Інституту археології НАНУ, Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Києво-Могилянської академії, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, інших наукових установ і вузів.

За словами Сергія Шумило, під час зустрічей були досягнуті домовленості про співпрацю та вивчення афонської спадщини, її впливу на формування культури і духовності України.

УНІАН-Релігії