Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Розкольники з чергової спроби захопили храм в с. Птича

8 квітня в Страстну Середу, коли Православна Церква з сумом згадує про підступну зраду Іудою Спасителя, невідомими були зрізані замки на дверях Свято-Успенської церкви с. Птича Рівненської області. Після цього храм захопили представники невизнаного світовим Православ’ям «Київського патріархату».

Конфлікт навколо церковної споруди в с. Птича триває з минулого року. Розпочався він після того, як в селі провокаторами було вчинено імітацію псевдо-референдум про зміну підпорядкування церковної громади. Ще взимку розкольники кілька разів вчиняли спроби силового захоплення сільської церкви. Для цього вони зареєстрували в селі так звану громаду-клон, з тією ж назвою, лише в підпорядкуванні «Київського патріархату». Однак православні мешканці Птичі, попри бездіяльність органів правопорядку, відстояли свій храм. Щоб уникнути силових провокацій, вони погодилася запломбувати храм на час до винесення остаточного судового рішення. Адже громада УПЦ має в повному об’ємі оформлені права на церковне приміщення, а також Державний акт на право користування землею для його обслуговування. На даний час рішення суду про усунення перешкоди для користування храмом громада УПЦ не отримала. Крім того, судом не розглядалося питання про скасування державних актів на право власності, бо в цьому випадку могла б повторитися тоталітарна ленінська практика – відібрати землю в одних і віддати її іншим.

Коли взимку були перші спроби в с. Птича грубо порушити законодавство про свободу совісті, віруючі зверталися до всіх владних інстанцій Рівненщини. Однак, місцева влада всіляко лобіювала інтереси розкольників і нехтувала вимогою вірян УПЦ не позбавляти їх конституційного права молитися в своїй церкві через примусову ліквідацію їх громади. Не знайшовши правди у чиновників, віруючі люди с. Птича вдалися до безпрецедентної мирної акції протесту: вони перекрили трасу «Київ-Чоп». І хоча міліція грубо розштовхала стареньких бабусь, тоді про них дізналася вся Україна, а беззаконня розкольників вдалося на деякий час загальмувати .

Слід пригадати, що «Київський патріархат» у випадку з храмом в с. Птича вкотре довів, що всі розмови його очільників про мирне обʼєднання українського Православʼя для єдності України є верхом блюзнірства. Адже спробу силового захоплення цього храму рівненські розкольники вчинили вже за два дні після підписання меморандуму, в п. 4 якого, вони стверджували: «Всі православні церкви Рівненської області засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою». З огляду на таку швидку інфляцію обіцянок «Київського патріархату», митрополит Рівненській і Острозький Варфоломій змушений був відізвати свій підпис під меморандумом, а слід за ним це зробили і представники-підписанти інших конфесій.

За повідомленням Рівненської єпархії