Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Митрополит Антоній зустрівся з представниками Української Православної Церкви в Канаді та США

19 лютого у Києво-Печерській Лаврі Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з Предстоятелем УПЦ в США Митрополитом Антонієм (Щербою) та Предстоятелем УПЦ в Канаді Митрополитом Юрієм (Каліщуком), які перебувають у канонічній єдності з Константинопольським Патріархатом.

Зі сторони гостей у зустрічі також взяли участь: єпископ Памфільський і Західної єпархії Даниїл (США), єпископ Торонтський Андрій (Канада), єпископ Едмонтонський Іларіон (Канада), а також духовенство та миряни з української діаспори США та Канади.

У бесіді також взяв зустріч заступник Голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітник Відділу священик Віталій Поліщук.

Привітавши гостей, Керуючий справами УПЦ висловив задоволення фактом візиту представників українських Церков з діаспори до України та підкреслив необхідність взаємного спілкування для кращого пізнання один одного, ознайомлення з реальною ситуацією в українському Православ’ї та подолання взаємних стереотипів та міфів, які можуть ускладнювати наші взаємини.

Владика розповів, що наше духовенство й вірні гостро переживають трагедію розділення українського Православ’я. Однак важливо, щоб подолання цього розділення відбувалося виключно на канонічній основі. Тільки в такому випадку подолання розколу буде сприйняте як віруючими людьми в самій Церкві, так і всією повнотою світового Православ’я, і це буде справжня, а не поверхова єдність. Тому спільна позиція в цьому питанні українських канонічних Церков є запорукою віднайдення справжньої церковної єдності в Україні. На думку митрополита Антонія, Церква в Україні мусить прийти до подолання розділення самостійно шляхом діалогу та обміну думками, а тому будь-яке необережне втручання органів державної влади та окремих політиків в цю делікатну справу може лише ускладнити цей процес. Як ректор Київських духовних шкіл, владика Антоній запропонував подумати про можливі форми академічної та іншої співпраці між УПЦ та українськими Церквами в діаспорі, що було позитивно сприйнято гостями.

У свою чергу Предстоятель УПЦ в Канаді Митрополит Юрій від імені своєї пастви висловив глибокий жаль з приводу тієї глибокої кризи, яка продовжується вже більше року в Україні та підкреслив, що однією з цілей візиту його делегації в Україну є молитва за мир та упокій душ тих, хто загинув під час кровопролиття в нашій Батьківщині. Владика Юрій розповів також про візит делегації УПЦ в Канаді до Константинополя.

Першоієрарх УПЦ в США Митрополит Антоній (Щерба) розповів, що православна українська громада, що перебуває під його омофором у Сполучених Штатах Америки, також важко переживає трагічні події в Україні та молиться за якомога швидше об’єднання усіх православних та настання миру на їхній Батьківщині.

Підсумовуючи розмову, Керуючий справами УПЦ зауважив, що хоч українці проживають по різні боки океану, на різних материках та у різних країнах, однак у ході спілкування особливо відчувалося, що усі присутні під час зустрічі однаково переживають за Україну, адже для усіх нас вона є спільною Батьківщиною.

По завершенні спілкування сторони обмінялися пам’ятними подарунками. Зокрема, Предстоятелю УПЦ в США Митрополиту Антонію та Предстоятелю УПЦ в Канаді Митрополиту Юрію були подаровані примірники Пересопницького Євангелія, факсимільне видання якого було звершене силами Української Православної Церкви.