Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Відбулось чергове засідання Літургічної комісії

12 лютого за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в храмі на честь ікони Божої Матері «Помічниця в пологах» Оболонського благочиння Північного київського вікаріатства відбулося чергове засідання Літургічної комісії Київської єпархії, яке очолив голова комісії протоієрей Павел Козарь.

Зібранню передувало соборне служіння Божественної літургії членами комісії з нагоди свята Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого.

Під час богослужіння були піднесенi до Господа сугубі молитви про низпослання миру для України.

На засіданні розглядались нагальні питання богослужбового життя. Зокрема, було проведено обговорення документу «Про участь вірних у Євхаристії», прийнятого Архієрейською Нарадою Руської Православної Церкви, що відбулася 2-3 лютого 2015 року в Москві. У зв’язку з цим, прийнято рішення про поширення даного документу на парафіях міста Києва та єпархії для максимального ознайомлення всiх вiруючих з його концепцією.

Крім того, напередодні Великого посту актуальними стали питання, якими комісія займатиметься до наступного зібрання:

- підготовка практичного керівництва для соборного служіння духовенства під час архієрейських богослужінь;

- розробка пам’ятки для служіння літургії Передосвячених Дарів, в тому числі соборного служіння ієрейським, архієрейським чином;

- розгляд практик звершення таїнства Єлеосвячення (Соборування).