Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Чергова провокація від ТСН

«Церкву Московського Патріархату в Києві можуть передати Київському Патріархату УПЦ» — з таким заголовком вийшла новина на столичному порталі gazeta.ua.

«Про це заявив Голова Святошинської РДА в м.Києві Ілля Сагайдак, коментуючи скандальну поведінку настоятеля парафії МП під час похорон Героя АТО», — пише інтернет-видання, посилаючись на ТСН.

Благочинний другого Шевченківського благочиння протоієрей Віталій Бойко у коментарі порталу «Православне життя» повідомляє, що заява голови Святошинської РДА не має під собою ніяких підстав. 

Новость на русском>>

Цитуємо слова посадовця. «Громада висуває пропозицію передати цей храм Київському Патріархату УПЦ. Зазвичай, я проти втручання в церковні справи, але в цьому випадку, я підтримаю таке рішення та буду всіляко сприяти громаді у цьому питанні», — зазначив Голова Святошинської РДА в м.Києві.

«Це не правда», — констатує благочинний округу, оскільки громада храму Зачаття Іоанна Предтечі не висувала пропозиції передати храм кому б там не було.

Про це повідомляє і сам настоятель храму отець Адам (Кучмій):«Увесь наш прихід за канонічну Церкву. А це більше 300-т осіб, які є постійними прихожанами нашого храму, за рахунок цих людей церква і будувалася. Підписи цих людей зібрані в окремому журналі. Розкольники зазіхають на наш храм вже давно. Років десять, напевне. От і організували дану провокацію. А в місцевій РДА зовсім не володіють ситуацією. Я ніколи пана Сагайдака не бачив, він тут не бував».

Що ж стосується сюжету, який відзняв ТСН, то тут вже традиційно використано маніпуляцію фактами.

Ведуча говорить, дослівно: «Священик закликав до миру, ледь не «руського»». Прямої мови не наведено. Дивно, що представник влади, керуючись таким сумнівним джерелом інформації, робить наступну заяву:

«Не християнська поведінка місцевого священика Московського патріархату — яскрава демонстрація бездушних і цинічних технологій Кремля, насаджуючих російську пропаганду через своїх заангажованих священнослужителів. Таке нехтування до почуттів сім’ї загиблого Героя з боку представників Московського патріархату та ворожа пропаганда є злочином і відповідного листа я направлю до СБУ». Про що йде мова? Про яку пропаганду та технології?

Розповідає як все було насправді сам отець Адам:

«Приходили хлопці з СБУ, і ось вони показали мені цей лист. Я написав пояснювальну, надав документи, вони сказали «розберемося». Все спокійно було спочатку. А потім приїхали знову з «1+1». І знову хотіли щось там вияснити. З ними сьогодні розмовляли мої помічники. Цей кореспондент хоче чогось досягти, а чого хоче — не знаю. Вона вважає, що правильно все показала. Ну, що записала, то записала, але коментар був абсолютно іншого змісту. Жодного слова у моїй проповіді чи інтерв’ю не було сказано про Росію. А вони почали розповідати, що ми начебто збираємося разом з Росією воювати проти України, чи ще щось таке. Нісенітниці такі кажуть, що страшно».

Судячи з сюжету, у своєму слові до людей, які були присутні на похоронах загиблого військового — киянина Романа Корзуна, отець всім побажав миру і молитви за мир, як того вимагає священицький сан. Активне обговорення сюжету «ТСН» виникло і в соціальних мережах. Так перекручування слів і мотивів священнослужителя викликало обурення у незалежного журналіста Ольги Бондаренко. В своєму блозі в фейсбук Ольга написала: «Сейчас на ТСН посвятили целый сюжет тому, что на похоронах украинского бойца священник прочел заупокойную молитву — в сюжете сказали «лекцию» — в которой были слова «ЗА МИР»»

На щастя, як розповідає настоятель храму Зачаття Іоанна Предтечі, поки що не було спроб захопити церкву силою. «Люди в храмі сьогодні продовжують молитися Богу», — зазначає отець Адам.

Ті, хто ініціював провокацію, наразі обмежилися інформаційною атакою та заручилися підтримкою «адміністративного апарату». Судячи з того, що кореспонденти каналу «1+1» знову побували в гостях у громади храму, яка буцімто хоче перейти до так званого «київського патріархату», невдовзі очікуємо нового сюжету від «ТСН»?