Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Благодійний вечір колядок зібрав понад тисячу глядачів

11 січня в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. І.Кочерги відбувся традиційний урочистий благодійний вечір колядок. Захід став щорічним та проводиться в обласному центрі уже четвертий раз.

На святковий вечір духовного відпочинку житомирян кличе його велика мета — вшанування колядою і вінчуванням свята Різдва Господнього та збереження і продовження у нашому поколінні розвитку різдвяних традицій. Ще — вагома допомога діткам сиротам, адже на концерті проводится благодійна акція збору коштів, котрі витрачаються щоліта на оздоровлення дітей сиріт у єпархіальному православному дитячому таборі. На цьогорічне літо єпархія планує також оздоровити діток батьки яких загинули у зоні проведення АТО.

Відразу стало помітним, що у мешканців Житомира добре, сповнене любові і милосердя серце, адже зал переповнився людьми, як у головному холі та і на глядацькому балконі. І хоч усім не вистачило місць для сидіння, люди спостерігали вечір стоячи або навприсідки.

Розпочався різдвяний вечір дитячим вінчуванням і колядою. Для глядачів співала заслужена артистка України Ірина Шинкарук та дітки усіх воскресних шкіл обласного центру. Щира, сердечна, мила і люба коляда найменших вразила своєю водночас простотою і величчю. Наступними дивувала житомирян відома не тільки в межах нашої держави хорова капела «Орея», під керівництвом диригента Олександра Вацика.

Ведучі заходу — Ірина Шинкарук та Віктор Мельниченко.

У ході проведення свята було надано вітальне слово засновнику та головному ініціатору, керуючому Житомирською єпархією, Никодиму архієпископу Житомирському і Новоград-Волинському. Владика привітав присутніх у холі із Різдвом Спасителя, попросив підтримати добру справу любові і милосердя та разом прославити народжене Богонемовля різдвяною колядою. Архієпископ Никодим також закликав усіх підсилити свої молитви, щоб Вселюблячий Господь послав нашій державі мир і єдність; згадав за українських воїнів, котрі поклали своє життя заради Вітчизни і народу. Усім, хто загинув на полі бою в зоні проведення АТО було виголошено Вічну Пам’ять.

Продовжився вечір святковими сольними виступами, виступами різних колективів, хорів. Для присутніх співали: засновник і керівник ВІА «Древляни», народний артист України Юрій Градовський, заслужена артистка України Ірина Шинкарук, народний артист нашої держави Павло Мрежук, архієрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира, дитячий хор Свято-Покровського храму обласного центру, чоловічий колектив Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору м. Житомира. Насамкінець для житомирян виступив відомий молодий артист, вихідець із Озерного (Житомирський район) — Артем Кондратюк.

Під час різдвяних виступів небайдужими присутніми було зібрано кошти, які будуть витрачені для оздоровлення діток сиріт та діток, батьки яких загинули у зоні проведення АТО.

Владика Никодим сердечно подякував присутнім у залі житомирянам, представникам влади, організаторам, ведучим, артистам та усім, хто виступав за спільно влаштоване свято духовного відпочинку, побажав аби Господь послав у кожну сім’ю і родину мир, злагоду, щастя і достаток, а також щоб наша славна Україна процвітала у любові і єдності. Разом із єпархіальним хор священиків та усіма присутніми на святі Владика заспівав відому колядку — «Нова радість стала».

Прес-служба Житомирської єпархії