КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив літургію в соборі святої рівноапостольної княгині Ольги
8 грудня, в день пам’яті священномученика Климента, Папи Римського, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Свято-Ольгінському соборі Східного київського вікаріатства, що у Дарницькому районі столиці.
Його Блаженству співслужили: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи: Чернівецький і Буковинський Мелетій, Яготинський Серафим; єпископи: Ірпенський Климент, Боярський Феодосій, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, а також чисельне духовенство Східного вікаріатства.
Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з проповіддю про життєвий подвиг священномученика Климента, який жив у I сторіччі і був учнем апостолів Варнави та Петра. Дивно складалося життя молодого Климента, який в дитинстві через ряд обставин втратив своїх рідних — матір, батька та двох братів. І хоча він був заможною, шанованою і високоосвіченою людиною в Римі, Климент полишає все і їде на пошуки своїх рідних. І Господь через апостола Петра знаходить спочатку матір, потім батька і братів, яких він вважав померлими. Згодом Климент стає Папою Римським і керує кафедрою з 92 по 101 роки. Доброчинне життя, милосердя і молитовний подвиг святого Климента навернули багатьох до Христа — рабів, правителів, членів імператорської сім’ї. Та згодом жорстокий імператор Траян жене святого Климента зі столиці, відправляє до Криму на інкерманські каменоломні біля міста Херсонесу. Але знову до святого щоденно йдуть сотні людей, бажаючих отримати Хрещення. Врешті Траян наказує стратити Климента — втопити в морі.
Мощі святого перебували під водою в храмовій печері, до якої протягом 50-ти років в день мученицької кончини Климента море відступало і давало можливість вірним протягом семи днів поклонятися його святим мощам. Так було до IХ століття, після чого мощі святого Климента стали недоступні. І лише після прибуття до Херсонесу святих братів Кирила і Мефодія і очолюваної ними соборної молитви мощі святого Климента були винесені на берег моря волею Божою.
Чесна глава святого Климента, Папи Римського, була привезена з Херсонесу святим рівноапостольним князем Володимиром й нині зберігається в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври серед мироточивих чудотворних глав.
Блаженніший Владика Онуфрій звернув увагу, як Господь шанує Своїх праведників, і будь-які випробування перетворює на Божественну славу, закликає нас наслідувати подвигу великих світильників віри Христової.
Після завершення літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав з днем тезоіменитства єпископа Климента, побажав йому гідно нести святительське служіння під молитовним заступництвом його небесного покровителя — священномученика Климента, Папи Римського. Іменинника також вітали присутні архієреї, духовенство та боголюбива паства.
Сергій Герук
ЛУЦЬК. Голова ОДА привітав Ректора семінарії протоієрея Петра Влодека з 75-річчям утворення області