Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Заява екзархату УГКЦ з приводу підписання Меморандуму у м. Рівному

Нещодавно в м. Рівному був підписаний Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву, який заторкнув цілий ряд важливих суспільно-церковних питань.

Було також запропоновано і Луцькому екзархату УГКЦ висловити свою позицію відносно тем, які піднімалися в Меморандумі. УГКЦ разом з іншими Українськими Церквами і релігійними організаціями з тривогою спостерігає за суспільними і церковними викликами сьогодення, сприяє міжрелігійному діалогу та співпраці.
Ми вболіваємо над проблемою поділу, який існує між Православними Церквами в Україні. Наша Церква всіляко заохочує розвиток діалогу для досягнення єдності Православних Церков, але при цьому переконана, що такий діалог є внутрішньою справою самих православних вірних України.
Меморандум є пригадкою, пам’яткою. Що стосується церковної єдності, то найкращою пригадкою для кожного християнина є слова Господа нашого Ісуса Христа: «щоб усі були одно» (Ів.17,21). Однак, питання пошуку шляхів, які ведуть до подолання розділень між християнами не може відбуватися без компетентної церковної влади.
Слід звернути увагу, що текст Меморандуму неодноразово змінювався, а сам Меморандум був ініціативою представників обласної державної адміністрації. Натомість, питання церковної єдності мають вирішуватися в форматі взаємної поваги, діалогу та узгодження самими Церквами.
Під час підписання згаданого Меморандуму був присутній місцевий священик, настоятель громади УГКЦ в м. Рівному. Він не мав повноважень підписувати неузгоджений з вищою церковною владою текст, за що йому винесено канонічне попередження.
Тому будь-які підписи представників УГКЦ в даному Меморандумі є не дійсними.Нехай Всемилостивий Господь направить наші добрі змагання на шлях пошуку миру та злагоди з Богом та всім суспільством.

+ Йосафат
Екзарх Луцький УГКЦ
20 листопада 2014 року Божого