Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. В селі Угринів, де розкольники захопили храм, молебень в день престольного свята відслужили просто неба

В День свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього є престольним святом храму села Угринів, що на Горохівщині. Зазвичай православні вірні цього села готуються до нього заздалегідь – адже це «друга Пасха» цього храму.

Літургію та Молебень в день престольного свята служили просто неба поблизу маленької каплиці Різдва Христового, збудованої на честь 2000-річчя Різдва Христового в зв’язку з тим, що Свято-Хрестовоздвиженський храм був у брутальний спосіб захоплений розкольниками.

Громада поділилася, втім прихильники зміни конфесійної приналежності храму вирішили дилему за «законом джунглів» просто захопивши храм.

Отож 27 вересня, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, настоятель парафії протоієрей Ростислав Сапожник очолив Божественну Літургію біля каплиці Різдва Христового. Йому співслужили шестеро священиків.

Після Літургії відбувся Молебень.

Наразі богослужіння відбуваються у обладнаній молитовній кімнаті.

В наявності є, на радість місцевих православних, Антимінс та усе необхідне, аби звершувати Божественну Літургію.

«Ті люди, які мають в серцях православну віру, є по-справжньому православними християнами, не можуть зрадити Святій Церкві. Тому вони і лишились», – каже отець Ростислав Сапожнік.

Варто зауважити, що батюшка служить на цій парафії вже більше десятка років, а богослужіння тут  відправляється українською мовою.