Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. Чергова спроба захоплення розкольниками храму єпархії

5 жовтня 2014 року відбулася спроба захоплення храму святих Бриса і Гліба м. Переяслав-Хмельницька Бориспільської єпархії. Невідомі особи, що були одягнені в камуфляжну форму з бейсбольними бітами на чолі з депутатами міської ради Сіворко М.М., Левченко В.Г. та Салобай А.З. Нападники зрізали замки на церковних дверях, вдаривши в церковні дзвони, вони заблокували вхід у храм.

Молодики-нападники, з погрозами, відтіснивши від храму, зірвали скуфію з голови настоятеля храма прот. Анатолія Міхневича. Отець настоятель повідомив про інцидент у міліцію, котра виставила охорону біля дверей храму. Благочинний, духовенство благочиння  та віряни негайно прибули до місця, де втановили чергування.

Вимоги протестуючих, які взагалі  не мають ніякого відношення до життя релігійної громади, наполягали на відстороненні настоятеля храму та переходу громади та храму до УПЦ КП. Дії відбувалися при мовчазному спогляданні представників так званого духовенства УПЦ КП.

Пізніше до храму під’їхав міський голова Костін Т.В. для врегуювання конфліктної ситуації між нападниками та православною громадою. Він оголосив про зібрання жителів мікрорайону Борисівка у суботу 11 жовтня для проведення голосування стосовно переходу громади до УПЦ КП.