Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Звернення Митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія

до  духовенства,  чернецтва  і  віруючих  Української Православної Церкви в Рівненській єпархії

Всечесні отці, дорогі браття і сестри.

Знову, як і в 90-х  роках минулого століття, над нашими православними храмами нависла загроза — захоплення їх прихильниками войовничого УПЦ КП. Його лідери й прибічники, грубо порушуючи  чинне законодавство, нехтуючи думкою православних християн, законних власників церков, захоплюють наші храми. На сьогодні уже захоплено три православних храми; зберігається загроза захоплення інших. Наші звернення до представників владних структур про захист православних храмів не дають ніяких результатів.  Залишається єдина надія на Бога і Його всесильну допомогу.

Сили зла, в такий трудний для нашої Держави час, прикриваючись патріотичними закликами, сіють розбрат і ворожнечу серед нашого народу. Прихильники УПЦ КП забувають просту істину, що своїми діями вони віддаляють час можливого об’єднання в майбутньому в Єдину Православну Церкву.

Тому зараз, як ніколи раніше, нам, православним віруючим, потрібно берегти свою віру, захищати нашу Православну Церкву та її храми, берегти єдність і порозуміння між собою. Господь випробовує нас, нашу віру і наше терпіння. У нас є добрий приклад – це сотні святих угодників Божих, які, покладаючись на волю Божу, достойно пройшли всі земні випробування,  зберегли свою вірність Христу і Його Православній Церкві. По тому, як ми берегли Православну Церкву і її храми, Господь буде судити, які ми християни.

Не піддаваймось провокаційним закликам, звинуваченням і образам всіх тих, хто, прикриваючись далеко нецерковними інтересами, бореться з Богом і Його Церквою.

Молімось, щоб у цей складний час Господь укріпив нашу віру, терпіння і нашу надію.

Наші предки, покладаючись на волю Божу, переживаючи трудні часи, свою молитву  завжди підсилювали добровільно покладеним на себе постом. Щоб сила молитви та посту дала нам наснаги протистояти злу і зберегти свою віру, послідуймо доброму прикладу наших предків.

Особливо закликаю піднести свої молитви і піст чернецтво нашої єпархії, оскільки молитва звершена в монастирях, має надзвичайно велику силу.

Я, як Ваш архіпастир, закликаю всіх Вас 10, 11 і 12 вересня  звершити богослужіння в храмах і після читання святого Євангелія піднести молитву преподобного Єфрема Сірина «Господи і Владико живота моєго…», підсилити свій особистий піст і молитву, звершуючи добрі справи.

Нам чекати допомоги від сильних світу цього не приходиться. Тому, покладімось на милість Божу, заступництво Пресвятої Богородиці й молитовну поміч святих угодників Божих. Будемо і надалі твердо стояти на сторожі нашої віри, Православної Церкви та її храмів, і нехай Господь буде нам завжди в поміч.

Смиренний   Варфоломій,
з ласки Божої Митрополит Рівненський і Острозький