Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Митрополит Митрофан прокоментував ситуацію на Луганщині, що склалася після перемир’я

16 вересня у Синодальній залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось  засідання Священного Синоду УПЦ.

Після засідання постійний член Священного Синоду УПЦ Митрополит Луганський і Алчевський Митрофан розповів про становище на Луганщині після настання перемир’я.

- Ситуація дійсно трішки змінилася. Зараз не обстрілюють Луганськ,  почали давати електроенергію, в магазинах з’являються поступово деякі продукти, на ринках міста також активізувалась торгівля. Люди  потихеньку повертаються в місто. З 1 вересня розпочався навчальний рік, відкрилися деякі школи, правда не всі.

В цілому, те що відбувається вселяє надію, хоча обстріли деяких міст і інших територій продовжується. Ситуація до кінця не заспокоїлась. Проте навіть таке невеличке перемир’я людей підбадьорює, з’являється віра в краще майбутнє. Всі вже втомилися від того, що відбувається. Від вибухів, які постійно лунають, люди не можуть спати, постійно знаходяться під страхом, перебувають в підвалах, сховищах.  Поки що в місті спокійно. Хотілося б щоб це було початком стабілізації життя в місті, налагодження хоча б елементарних умов проживання для тих хто залишається в місті.

- Ви щойно повернулися з Осло, де відбувалась зустріч лідерів церков і релігійних організацій України та Росії, поділіться враженнями.

- Так, з ініціативи Норвезького Біблійського Товариства, Українського Біблійського Товариства та при сприянні Уряду Норвегії відбувся круглий стіл. Було створено дуже сприятливі умови, щоб обидві сторони змогли поспілкуватись, поділитись враженнями і разом з тим з’ясувати в яких стосунках ми зараз знаходимось. Важливо було почути інформацію з перших вуст, адже сьогодні і телебачення і інші ЗМІ подають спотворену інформацію.

Конференція показала, що ми не маємо суттєвих розходжень в розумінні ситуації. І одна сторона і друга бажають щоб як скоріше політики, які можуть вплинути на цей процес зробили все можливе для припинення обстрілів  і найважливіше – щоб перестали гинути люди.

Круглий стіл пройшов в дуже доброзичливій атмосфері. З самого початку ми засвідчили, що зібралися не як політики, а як церковні діячі, тому саме з церковної точки зору ми і хотіли дати оцінку тим трагічним подіям, які зараз відбуваються на Сході України. І подумати який внесок  може зробити Церква для настання миру.

Усвідомлюючи що наша мета свідчити правду і служити досягненню миру було прийнято комюніке, в якому відображена тема наших дискусій і те, що ми сподіваємось з Божою поміччю втілити  в життя.