Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. У замку Любарта відслужили молебень за Україну і її незалежність

За мир на нашій землі і єдність народу вірні Української Православної Церкви молилися на місці церкви Івана Богослова, від якої залишилися за стільки століть тільки фундаменти. Але благодать святого храму відчувається і понині. У цьому храмі, за переказами, поховані і будівничий Луцького замку князь Любарт (у християнстві він мав ім’я Дмитро), і князь Свидригайло, хрещений Левом та інші руські князі, імена яких вписані в історію нашого міста. Церква Івана Богослова – перша християнська церква древнього Лучеська, споруджена ще у домонгольські часи.
Молебень відслужили протоієрей Рустік Капауз, ректор Волинської духовної семінарії. Директор історико-культурного заповідника “Старий Луцьк” Павло Рудецький розповідає, що працівники заповідника завжди з великою духовною радістю приходять на служби на місці храму Івана Богослова. І першу літургію через 350 років, відколи вона тут служилася, також служив отець Рустик. Цього разу на молебень прийшли не тільки працівники заповідника, а й парафіяни семінарського храму на честь святих Кирила і Мефодія, почесний ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек, туристи, які цього дня завітали у Луцький замок. Було понад 70 чоловік. Під час молебню співав юнацький хор недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі, яким керує Ірина Борисівна Гайдучик. І спів цей був такий піднесений, такий досконалий, що служба Божа пройшла дуже зворушливо. Опісля працівники заповідника ще організували юним хористам екскурсію у Музей книги.
Слова молитви за Україну, за її кращу долю, якої вона гідна, на святому місці древнього храму звучать з особливою силою, з розчуленням, щирістю, бо є особливе відчуття, що ти – дитина Господа.