Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Православны мыста відзначають день пам’яті святого священномученика Павла Житомирського

25 серпня, православні житомиряни молитвенно відзначають день пам’яті Небесного покровителя міста, святого священномученика Павла Житомирського (Гордовського).
Ревно несучи подвиг священицького служіння, стійко і мужньо сповідуючи істину віру мученик був розстріляний у лихі для християн часи гонінь і випробувань. 94 роки чесні мощі святого ієрея Павла пролежали у землі, на кладовищі Свято-Іаківлівського храму обласного центру. Згідно постанови Священного Синоду Української Православної Церкви від 25 квітня 2013 року (журнал №42), розглянувши життя, труди та подвиги ієрея Павла Гордовського, і врахувавши народне шанування, ухвалено благословити місцеве прославлення і шанування в межах Житомирської єпархії священика Павла Гордовського. 15 липня 2013 року були обрітені святі мощі священномученика Павла, а уже 25 серпня цього ж року урочисто перенесені до Спасо-Преображенського кафедрального собору і прославлені.
У річницю пам’яті нарочитої для житомирян події у величному соборі обласного центру зібралося доволі багато духовенства, вірян та гостей. Накануні свята керуючий архіпастир, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив святкову Всенічну із чином Літії, а в сам день торжества Владика очолив Божественну літургію святителя Іоанна Златоустого. Архієрею співслужили благочинні Житомирської єпархії та духовенство міста Житомира.
Наприкінці богослужіння було звершено короткий молебень та прочитано молитву святому священномученику Павлу Житомирському перед чесними його мощами, котрі знаходились посередині собору.
Владика Никодим привітав духовенство та мирян із Днем пам’яті угодника Божого, святого ієрея Павла, відзначив смиренність і терпеливість його побожного життя, а також мученицький подвиг, котрим святий удостоївся Небесного лікування.