ЛУЦЬК. У місті відбувся Фестиваль недільних шкіл Волинської єпархії
У єпархії тривають торжества, приурочені до 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Так в неділю 24 листопада у Палаці Культури Луцька відбувся Фестиваль недільних шкіл Волинської єпархії. У ньому взяли участь недільні школи приходів Любешівського, Камінь-Каширського, Михнівського, Мар’янівського, Личинівського, Маневицького, Рожищенського, Колківського та Ківерцівського благочинь, а також недільні школи Свято-Хрествоздвиженського, Свято-Покровського кафедрального храмів, та храму Всіх святих Землі Волинської Луцька.
Юні вихованці недільних шкіл єпархії співали як духовні піснеспіви, так і народні пісні, а деякі колективи представили очам присутніх тематичні сценки. Так, доволі змістовною була сценка «Про любов», яку підготували вихованці недільної школи Колківського благочиння. Головний герой – юнак, що виріс у «проблемній» родині, будуючи своє життя на засадах євангельської моралі, зміг створити родину, навіть усиновити дітей-сиріт. А вже сивочолим дідусем, він навчав онуків істини, що головною християнською чеснотою є саме любов.
Вихованці недільної школи при храмі Всіх святих Землі Волинської підготували невеличку театралізовану історичну виставу виставу, де показали як віра Христова перетворила правителів Русі – княгині Ольги та князя Володимира із жорстоких язичників на благочестивих і добросердечних провідників Руської держави, яких Церква згодом канонізувала як святих і рівноапостольних.
Юні вихованці недільної школи, що діє при Свято-Хрестовоздвиженському храмі Луцька проспівали кілька духовних піснеспів, зокрема доволі зворушливу пісню «Віра, Надія, Любов», а насамкінець виконали популярну як в Україні, так і у Польщі пісенну композицію «Гей, соколи».
Завершився концерт виступом недільної школи Свято-Покровського кафедрального храму Луцька. Вихованці разом зі своїми молодими викладачами виконали пісенну композицію «Господи дай нам уміння», кілька церковних піснеспівів, а також продемонстрували анімаційний фільм «Сказання про Хрещення Русі».
«1025 років тому Русь прийняла Хрещення, що об’єднала Руські землі. Православна віра – це та сила, яка об’єднує нас. І ми повинні берегти нашу святу Православну віру, віру наших предків. Дуже приємно бачити сьогодні виступи вихованців недільних шкіл нашої єпархії. І не забувайте дітки, що, як світло в темряві ви повинні бути світлом для ваших однолітків. Ці діти, які відвідують недільні школи дійсно виховуються у благочесті, що в наш час дуже важливо», — зауважив. вітаючи учасників Фестивалю та глядачів митрополит Волинський і Луцький Ніфонт.
Архієрей вручив також грамоти Волинської єпархії і солодкі подарунки колективам недільних шкіл – учасників Фестивалю.
Журі також визначило і переможців. Їм владика Ніфонт вручив іконочки Волинської Богоматері та грамоти Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира.
Так, IV місце посіла недільна школа села Старосілля Колківського благочиння, ІІІ – недільна школа села Клітицьк Личинівського благочиння, ІІ – Мар’янівського благочиння, а І – недільна школа селища Цумань Ківерцівського благочиння.
Гран-прі, отримала недільна школа луцького Свято-Хрестовоздвиженського храму. «Ми вирішили відзначити не луцькі, а саме приходські недільні школи з благочинь, проте журі дуже сподобалась пісня «Гей, Соколи», яка увійшла до репертуару сьогоднішнього виступу недільної школи Хрестовоздвиженського храму Луцька», — зауважив особистий секретар митрополита Волинського і Луцького протоієрей Валентин Марчук.
Митрополит Ніфонт також вручив подяку Блаженіншого митрополита Київського і всієї України Володимира, а також відзнаку УПЦ «Хрещенню Русі – 1025 років» директору Палацу Культури Юрію Войнаровському.
Владика оглянув і виставку малюнків вихованців недільних шклі Волинської єпархії.
Після самої концертної програми в холі Палацу Культури для юних учасників Фестивалю організували солодкий стіл
ЛУЦЬК. Митрополит Ніфонт освятив хрести для куполів
БІЛА ЦЕРКВА. Владика Августин провів низку робочих зустрічей