Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. У місто прибули великі святині: часточка Чесного Древа Животворчого Хреста Господнього і мощі Святих Рівноапостольних Костянтина і Єлени

Із наближенням свята Воскресіння Христового ще одна радісна подія сталась цими днями у церковному житті Волинської єпархії – 25 квітня до міста Луцька прибули частка Чесного Древа Животворчого Хреста Господнього та частинки чесних мощей Святих Рівноапостольних царя Костянтина і цариці Єлени. Ці реліквії відвідують міста України у рамках Всеукраїнського хресного ходу, приуроченого до 1700-річчя видання святим рівноапостольним імператором Костянтином Міланського едикту та 1025-ї річниці Хрещення Київської Руси.
О 15-й годині біля Свято-Покровського кафедрального храму ковчежець із Хрестом, який містить частку Животворчого Хреста Господнього, а також із правицею Святого Рівноапостольного царя Костянтина та лівою рукою Святої Рівноапостольної цариці Єлени зустріли священнослужителі і вірні на чолі із митрополитом Волинським і Луцьким Ніфонтом.
Святиню хресним ходом обнесли навколо храму, після чого був відслужений молебень до Святих Рівноапостольних Костянтина і Єлени. Не тільки священнослужителі та вихованці ВДС, але і присутні вірні співали під час богослужінь тропар Хресту «Спаси Господи люди Твоя» та тропар Святому рівноапостольному царю Костянтину «Хреста Твоєго образ на небесі видів».
«Це — визначна подія для нашого волинського, поліського краю, адже до нас прибули ці великі святині, і ми цього року святкуємо 1025-річний ювілей Хрещення Руси та 1700 років з часу коли Святий Рівноапостольний імператор Костянтин видав Міланський едикт, який дав православним християнам свободу у сповіданні віри. І це є для нас велика духовна радість», — сказав, у своєму архіпастирському слові до вірних митрополит Волинський і Луцький Ніфонт.
«Це – велика підтримка для нас, православних християн Волині, які ревно тримаються єдності Святої Православної Церкви», — наголосив також архієрей, спілкуючись зі ЗМІ.
Віруючі люди також мали можливість прикластись до святинь. У Свято-Покровському кафедральному храмі ці безцінні реліквії перебуватимуть до 15-ї години п’ятниці 26 квітня, коли вони вирушать до тимчасового храму всіх святих Землі Волинської.