Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Дякуємо Богу за нашого пастиря і батька!

З нагоди 19-ї річниці несення митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом послуху намісника Києво-Печерської Лаври на площі Ближніх печер зібралися братія монастиря.
«Сьогодні ми знову і знову дякуємо Богу за нашого пастиря і батька! – Звертаючись до митрополита Павла, сказав казначей обителі єпископ Бородянський Варсонофій. – Скільки трудів покладено Вами, Владико, на благо обителі! Духовне зростання, яке є у нас нині, – це все завдячуючи Вам. Вітаючи Вас із 19-річчям служіння в Лаврі, братія із старійшин, які на той час уже були в монастирі, згадують, як зустрічали Вас у цьому святому місці. За ці роки Лавру не впізнати – на сьогоднішній день ми маємо можливість молитися у двадцяти монастирських храмах, відроджених Вашими трудами».
Сказавши ще багато теплих слів, братія подарували Владиці-наміснику Острозьку Біблію та білі троянди.
«Ваше Високопреосвященство, дозвольте зачитати авторський вірш, присвячений Вам. – Звернувся до Владики Павла керівник монастирського Видавництва ієромонах Пафнутій»:
Дев’ятнадцять років…
Стигле повноліття, час в саду збирати визрілі плоди.
Та весною знову молоде суцвіття дасть благословення на нові труди.
Дев’ятнадцять років – молоді надії, юності надбання, мудрості прорив.
Помолімось нині, браття молодії, щоб Господь Владику миром укріпив.
Подякувавши за вітання і вклонившись присутнім, намісник Лаври митрополит Павел сказав: «Братіє! Мені нічого не вдалося б зробити без ваших молитов і старань. Сьогодні я кланяюся Духовному собору і окремо Владиці-казначею та отцям-старійшинам: Нєктарію, Вєніаміну, Феофану, Полікарпу, Антонію, Ніфонту і кожному із вас. Дев’ятнадцять років… Здається, – це не дуже багато, але за цей час ми змінилися. Колись я говорив, що з роками ми інакше будемо дивитися на життя. І сьогодні ці слова справдилися – особисто мною життя оцінене, і можу сьогодні сказати одне: я дякую Богу і вам, братіє! Я усім серцем люблю кожного із вас, дорожу вами, молю Бога, щоб ніхто не вклонився зі спасительного шляху. Нехай Господь береже вас і Боже благословення нехай буде з вами».

Редакція сайта www.lavra.ua
Фото Дениса Дудника