ЛУЦЬК. Волинська ікона: дослідження та реставрація
У Луцьку розпочала роботу дводенна міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Це дев’ятнадцяте подібне зібрання науковців, музейних працівників і реставраторів. Цього року його присвятили пам’яті Павла Жолтовського, 345-річчю від дня народження Йова Кондзелевича та 125-річчю від часу заснування давньосховища при Свято-Володимирському братстві у Володимирі-Волинському.
Відкриваючи 19-ту міжнародну наукову конференцію: «Волинська ікона: дослідження та реставрація», директор обласного краєзнавчого музею Анатолій Силюк привітав її учасників із багатьох міст України, Росії, Білорусі й Польщі. Він подякував за те, що науковці бережуть історію Волинської ікони і допомагають “розкрити” її цінність.
На творчість і нові дослідження благословив присутніх керуючий Волинською єпархією УПЦ митрополит Луцький і Волинський Нифонт. Він передав на зберігання обласному краєзнавчому музеєві стародавні рукописи. Разом з владикою на конференції були присутні ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз та голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук.
Директор музею Волинської ікони, який є відділом обласного краєзнавчого музею, Тетяна Єлісєєва зазначила, що музей став центром дослідження пам’яток сакрального мистецтва Волині. Таким чином їх можуть вивчати і вітчизняні та зарубіжні вчені, музейні працівники та реставратори.
У міжнародній науковій конференції бере участь понад 6 десятків мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусі та Польщі. Свої здобутки та безцінний досвід щодо збереження та дослідження пам’яток сакрального мистецтва представляють також науковці, які працюють у вищих навчальних закладах, академічних інститутах. Тож у Луцьку зібралися представники всіх основних наукових центрів, що досліджують волинські ікони та займаються їх реставрацією.
Міжнародна наукова конференція «Волинська ікона : дослідження та реставрація» — це ще й збірник матеріалів, у якому вміщено науковий доробок 60-ти авторів. Видання ілюстроване, більшість світлин публікується вперше.
НІЖИН. Священноисповедник Николай (Могилевский): Идти наперекор воле Божией недостойно христианина
ЛУЦЬК. Висока церковна нагорода керуючому Волинською єпархією