Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Участие в Пятых Покровских Международных миссионерско-просветительских чтениях

З благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира, у м.Києві відбулися V Покровські Міжнародні місіонерсько-просвітницькі читання «Досвід християнської святості: минуле і майбутнє», присвячені 20-річному Ювілею Предстоятельського служіння Блаженнішого МСитрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА і 10-річчю створення Синодального відділу релігійної освіти та катехизації.
Вчене зібрання, яке вже вп’яте відбулося на базі Київського інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка, традиційно розпочалося молитвою «Царю Небесний», після чого було зачитане вітання учасникам конференції Блаженішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Основною думкою, яка була висловлена у вітанні Предстоятеля, було переконання у важливості проведення Міжнародних Покровських просвітницьких читань й у позитивному впливі цього просвітницького форуму на освіту в України.
У роботі конференції взяли участь більше 600 представників різних регіонів України і зарубіжжя. Сповідання єдиної православної віри й уболівання за майбутню долю вітчизняної освіти зібрало представників духовенства і педагогів для спільної роботи. Актуальність піднятої теми зумовило активність учасників конференції.
З благословення Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія, Хмельницьку єпархію на Читаннях представили такі делегати:
1.Директор Хмельницького інституту МАУП – Л.Білий (виступивши з доповіддю «На ниві просвітницького служіння на благо Церкви і Держави», присвяченій діяльності Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира);
2.Секретар єпархії — протоієрей Олександр Дацюк (виступивши з доповіддю – «Про відродження та зміцнення родини»);
3.Регент Архієрейського хору Свято-Покровського кафедрального собору м.Хмельницького – Л.Іванішина (виступивши з доповіддю: «Роль церковного співу в духовному вихованні студентської молоді»)
4.викладач Недільної школи Свято-Покровського кафедрального собору м.Хмельницького – Жанна Дацюк (виступивши з доповіддю — «Роль образотворчого мистецтва у формуванні дитини»);
5.зав кафедри психології Хмельницького інституту МАУП – Л.Гундерук (виступивши з доповіддю «Психологічний погляд на проблему самогубства»);
6.старший викладач Хмельницького інституту МАУП – В.Олійник (виступивши з доповіддю «Навчальна діяльність у школах Подільської єпархії на поч. ХХ ст.»).
Робота 4-х секцій Міжнародних просвітницьких читань, а також засідання круглих столів, що відбулися у ході вченого зібрання, довели актуальність і своєчасність освітянського форуму.
Усі учасники секцій, особливо ті, хто практично працює з дітьми та молоддю, відрізнялися добротою і щирим бажанням поділитися з присутніми авторськими методиками своєї роботи. Завдяки цьому факту робота секцій проходила у дружній та довірчій атмосфері, відрізнялася особливою динамікою та піднесенням.
Результатом роботи Просвітницьких читань стало прийняття підсумкового документу, у якому було високо оцінено роботу вченого зібрання і визначено плани на майбутнє.
Окрім цього, було висловлено стурбованість втручанням держави у сім’ї шляхом т.з. «відстоювання прав дитини», що підриває віковічні сімейні традиції виховання.
Після прийняття підсумкового документу, учасники Покровських читань звернулися до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з подякою за благословення і підтримку вченого зібрання, а також звітували Його Блаженству про результати проведеної роботи.
Доповіді, які були виголошені на вченому зібранні, традиційно увійшли у збірку.