Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Звернення Предстоятеля Української Православної Церкви до української громадськості у зв’язку з проведенням в Україні Євро-2012

Не будемо забувати, що спортивна гра — це, перш за все, гра, яка має бути приводом не до жорстокості та прояву руйнівної сили, а приводом до терпимості, прояву честі, мужнього переживання поразок та благородства в перемогах.

 

Шановні співвітчизники, дорогі брати і сестри!

У цьому році наша країна має честь приймати у себе чемпіонат Європи з футболу. Це, звичайно, подія, яка розкриває загальний рівень культури нашого суспільства. Зокрема, вміння зустрічати гостей, організовувати багатотисячні заходи, презентувати культурні та історичні цінності нашої Держави. Ми сподіваємось, що в гостей України залишаться гарні спогади від її відвідання. І, мабуть, головним фактором приємних вражень має бути атмосфера доброзичливості та взаємоповаги.
Спортивні змагання завжди супроводжуються багатьма емоціями. Але серед них не повинні мати місця такі, як агресивність до суперників та їхніх вболівальників, прояв будь-якої національної ворожнечі. Не будемо забувати, що спортивна гра — це, перш за все, гра, яка має бути приводом не до жорстокості та прояву руйнівної сили, а приводом до терпимості, прояву честі, мужнього переживання поразок та благородства в перемогах.
Початок чемпіонату Європи з футболу співпав з початком Апостольського посту Петра і Павла в Православній Церкві. Цей період духовного життя нашого народу має супроводжуватися особливою уважністю до свого внутрішнього стану, своїх почуттів, слів, вчинків. Ми знаємо, що серед уболівальників за українську футбольну команду є чимало православних віруючих. Як і для багатьох наших співвітчизників, чемпіонат з футболу ними сприймається як здобування честі та слави для нашої Держави. Звертаємось до них з проханням берегти у вирії вболівань свій внутрішній світ від негативних емоцій, не розпорошувати духовний мир у тимчасових захопленнях.
Чемпіонат Європи з футболу не обмежується лише спортивною грою. Це також — можливість познайомити гостей України з її історичною та культурною спадщиною. У зв’язку з цим бажаю тим, хто цими днями стане для гостей провідниками у світ української культури, творчої наснаги й горіння любов’ю до Батьківщини, життя якої сповнене красою людського подвигу і досягнення духовних висот святості.
Прикликаємо всіх людей доброї волі докласти максимум зусиль для збереження у ці дні спокою, добрих та толерантних відносин, поваги один до одного, взаємодопомоги.
Нехай дух миру та доброзичливості під час проведення чемпіонату Європи з футболу супроводжує всіх учасників та вболівальників. Будемо зберігати свою гідність та повагу до ближнього.

+ ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ