Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У рамках святкування 20-ої річниці Харківського Архієрейського Собору та 20-ліття Предстоятельства на Київській кафедрі Блаженнішого Митрополита Володимира розпочала роботу Міжнародна конференція «Українська Православна Церква на межі тисячоліть»

28 травня в Українському домі відбулось відкриття міжнародної науково-практичної конференції «Українська Православна Церква на межі тисячоліть», яка організована Київською духовною академією в рамках ювілейних урочистостей, приурочених 20-й річниці Харківського Архієрейського Собору та 20-літтю перебування на Київській кафедрі Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

У роботі наукового форуму, що проходить під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира, беруть участь: Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, Секретар Священного Синоду Болгарської Православної Церкви єпископ Стобійський Наум, Перший заступник Міністра культури України Ю.П. Богуцький, єпископат та духовенство Української Православної Церкви, діячі науки і культури.

Розпочинаючи роботу конференції, Керуючий справами УПЦ   архієпископ БориспільськийАнтоній, Перший вікарій Київської Митрополії, ректор Київської духовної академії, зазначив, що двадцять років історії Церкви в Україні пов’язані безпосередньо з ім’ям Предстоятеля Української Православної Церкви — Блаженнішого Митрополита Володимира і що призначення 20 років тому Митрополита Володимира на Київську Кафедру є проявом Божого Промислу.
Після вітального слова Блаженнішого Митрополита Володимира прозвучали привітання до учасників конференції від Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила (зачитав митрополит Волоколамський Іларіон), від Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія (оголосив вітальну адресу вчений секретар КДА протоієрей Володимир Коцаба) від Президента України Віктора Януковича (зачитав Перший заступник Міністра культури України Ю.П. Богуцький).

Далі доповідь Блаженнішого Митрополита Володимира «Українська Православна Церква на межі тисячоліть: досягнення та виклики» прочитав керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній.

Зокрема в ній було сказано,що Харківський Собор став початком нового періоду в історії Православ’я в Україні. До початку 90-х рр. Церква, ще будучи ослабленою багаторічною дискримінацією радянського періоду, зіткнулася з найсильнішими випробуваннями, але пройшла їх завдяки вірності своєму соборному устрою. Протягом 20 років Українська Православна Церква не лише зазнала чималих труднощів, а й домоглася численних досягнень. Сьогодні, незмінно дотримуючись соборності, УПЦ опікує багатомільйонну паству, вибудовує в дусі християнської любові відносини з братами по вірі і з зовнішнім світом, здійснює соціальну діяльність, розвиває духовну освіту.

«Дивлячись у майбутнє, ми ще раз підтверджуємо нашу вірність Господу нашому Ісусу Христу і Його Святій Церкві. Головне завжди пам’ятати про основну мету Церкви —спасіння і преображення всього світу. Ми покликані до того, щоб бути сіллю цього світу. Будемо жити за Євангелієм, і Господь не залишить нас без Своєї допомоги », — підсумував Блаженніший Владика.

Конференція триває. У доповідях йдеться про 20-річний досвід, набутий Українською Православною Церквою у літургійному житті, богословській освіті, церковно-державних стосунках, культурному житті, тощо. У рамках конференції також діє виставка «Митрополит Володимир єднає Україну».