Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

10.04.2012. ЛЬВІВ. Архієпископ Августин молитовно відзначив 60-ліття

«Благовіствуй, земле, радість велику,
Хваліть, небеса, Божу славу!»

7 квітня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке цього року припало на Лазареву суботу, Львівська єпархія вітала свого Архіпастиря, Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, з 60-літнім ювілеєм.
Божественна Літургія, на якій лунав Архангельський голос: «Радуйся, Благодатная, Господь з Тобою», – була сугубою подякою Богу і Божій Матері за «главизну нашого спасення» та за архіпастиря – вірного сина Матері Церкви і відданого хранителя Істини й Православ’я на Галицьких землях святої Русі.
Перед початком святкового Богослужіння голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк зачитав привітання від Президента України та від себе особисто, в яких висловлювалася щира подяка Владиці за невтомну працю на славу Божу як «мудрому пастирю, богослову, невтомному організаторові церковного життя, талановитому керівникові й наставнику священства і мирян», а також за «діяльність на посту голови Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, яка спрямована на популяризацію вітчизняної духовної спадщини».
Владика подякував Президентові та голові ЛОДА за високу честь, зазначивши, що в регіоні справді усталюється міжконфесійне порозуміння, налагоджуються стосунки між державною владою і Православною Церквою, а також закликав наслідувати приклад святих, які своїм подвигом прихиляти Божу милість на земну батьківщину.
Святкову Божественну Літургію звершили архієпископ Августин та єпископ Дрогобицький Філарет, яким співслужив сонм духовенства Львівської єпархії.
Під молитовний спів архієрейського хору під орудою протодиякона Валерія Калінчука гарячим серцем зверталися до Бога у Свято-Георгіївському храмі у м. Львові вірні, багато з яких в цей день причастилися Святих Христових Тайн.
Посеред Літургії, на Малому вході, Владика Августин оголосив нагороди, яких удостоїв Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир кліриків Львівської єпархії: протоієрея Богдана Біласа, секретаря Львівської єпархії, настоятеля церкви святої Параскеви П’ятниці у с. Стоянові, а також протоієрея Володимира Шарабуру, настоятеля Свято-Троїцької церкви у м. Львові – правом служити Божественну Літургію при відчинених Царських вратах до «Отче наш»; протоієрея Ярослава Огерука, Благочинного Бродівського округу та настоятеля храму на честь священномученика Володимира – право носіння палиці. Архієпископ Августин, як Правлячий архієрей Львівської єпархії нагородив священика Сергія Резнікова золотим наперсним хрестом.
Відтак, після читання Євангелія Владика виголосив проповідь, у якій, зокрема, сказав:
«Вітаю вас, дорогі брати й сестри, з празником Благовіщення та Лазаревою суботою, які сьогодні співпали!
Благовіщення – це Зачаття Іісуса Христа Божою Матір’ю під час зустрічі з Архангелом Гавриїлом. Згідно з переданням Єрусалимської Церкви, Божий посланець з’являвся Діві Марії у цей день двічі: вперше – біля джерела на окраїні Назарету, куди Пречиста прийшла по воду, і де Вона часто любила усамітнюватися; і вдруге – вже після Її повернення додому, коли Та молилася. На думку святих отців, перший раз Архангел з’явився Марії, щоб підготувати Діву до того, що мав їй звістити під час другої з’яви.
Архангел Гавриїл, згідно з переданням, – це один із архистратигів Божих, вождей Небесного воїнства, і за чином своїм є Серафимом. Для чого ж був посланий саме Серафим, котрий завжди предстоїть перед Престолом Вседержителя, споглядає Його славу і отримує від Нього Боржественне одкровення?. За вченням священномученика Діонісія Ареопагіта, одкровення передається поступово: від вищих Ангелів – до нижчих, а від нижчих – до людей. Але Пресвятій Діві воно було преподаним не за ланцюжком ангельських чинів, а тим, хто є безпосереднім споглядачем слави Божої, хто отримав велике і недомислиме одкровення від Самого Бога. Це потрібно було для того, щоб упевнити Її, надати такому незвичайному, неможливому Благовіщенню більшу певність у Її очах.
Господь чекав Її згоди. Діва Марія була смиренною. Як ви гадаєте: якби Вона зачала без попередження, і наступного дня архангел Гавриїл повідомив би Їй, що Вона зачала, мовляв: «Радуйся! Вітаю Тебе, Ти вчора зачала від Святого Духа», – то що б Вона відповіла? «Се – раба Господня». Але Бог ніколи силою до Себе не навертає, хіба-що напоумлює. І ми бачимо: що більше дарів має людина, то вона смиренніша. Натомість, що бідніша людина в плані духовному, то більша її пиха, гординя. Діва Марія відповіла: «Я раба Господня…»
Усім відомий вислів: «Незамінних немає». Але у справі Промислу Божого, у справі спасення людського роду незамінні люди насправді є. І без цих воістину великих людей – великих не в очах людських, а перед Богом – Господь не може звершити того, що Він має намір зробити. Це стосується, зокрема, ні Предтечі Господнього Іоанна, але насамперед – Діви Марії. Про Іоанна Хрестителя Господь сказав: «Він – найбільший на землі», – отже, незамінний. А щодо Діви Марії, то Господь чекав тисячі років, поки з’явиться та, через яку Він зможе сповнити справу спасення роду людського.
Пригадуєте пророцтво, сказане в раю праотцям: «І сім’я жони зітре главу змія»? Чому саме сім’я жінки, адже в Біблії родовід іде по сімені чоловічому? До того ж жінка не має в собі сімені…
Відомий проповідник і подвижник преподобний Іоанн Дамаскін сміливо і піднесено говорить, що в зачатті Божественного Немовляти Дівою Іпостась Сина Божого була замість чоловічого сімені. Таким чином, в одній Іпостасі поєдналися дві природи: людська, що була взята від Пресвятої Богородиці, і Божественна, що була природньо поєднана з Іпостассю Сина Божого. Невмістимий Бог вмістився у лоно Діви Марії, «и чрево ея пространніе небес соділа». Христос не просто увійшов у Діву Марію як Син Божий, а взяв від Неї плоть, людське єство. Христос – Син Божий і Син Діви Марії, Який має тіло, все до останньої клітини від Богородиці. Тому то про Нього і сказано в пророцтві як про сім’я жони, бо Діва Марія, яка Його зачала, не мала в Собі сімені чоловічого. Завдяки цьому священному зачаттю, подібного до якого ніколи не було і не буде, в Господі Іісусі Христі не було ніякого гріха, що передається шляхом звичайного людського зачаття.
Отже, в Іісусі Христі було дві природи з усіма їхніми властивостями, але особа одна – Особа превічного Сина Божого.
Я зрозумів, чому мені, який народився на Благовіщення, дали ім’я не Гавриїл, а Адам. Здавалося б, до чого тут Адам? А справа в тому, що Діва Марія зачала в цей день Другого Адама – Христа.
Це чудо, в яке ми віримо, бо довіряємо Богу, тож, дорогі брати й сестри, будемо вдячні Богу за Його ласку до нас – за те, що відбулося на Благовіщення, – за початок нашого спасення. І дякуватимемо Богу день і ніч, бо подякою (грецькою – євхаристією) називається також і Літургія, Служба Божа. Будемо використовувати в Церкві всі сили й здібності, подаровані нам Богом, для спасення нашої душі в Царстві Небесному. …»
На завершення Літургії духовенство і народ Божий проспівали своєму архіпастирю многоліття та звернулися до ювіляра зі словами привітання й подяки.
Єпископ Філарет, зачитавши сердечні слова вітання від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, який побажав владиці Августину «Божої помочі в трудах і молитовного заступництва Божої Матері», також мав високу честь повідомити архієпископу Августину про присвоєння йому ордена УПЦ св. ап. Андрія Первозванного. Владика Філарет у своєму слові побажав ювіляру принести Господу ще багато духовних плодів, адже «60-річчя – це не підсумок зробленого, а ще один етап служіння Матері-Церкві і людям».
Владика Августин подякував за привітання і висловив сподівання, що з Божою допомогою Блаженніший Мирополит Володимир невдовзі одужає і зможе власноруч вручити йому церковну нагороду. Владику удостоєно було також нагород: Патріарха Московського і всієї Русі – ордена святителя Іннокентія, митрополита Московського (ІІ ступеня) та Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва – ордена Пошани.
Протоієрей Богдан Білас, секретар Львівської єпархії, від ієрархів РПЦ, УПЦ, Помісних Церков, які надіслали свої привітання із Днем народження владиці Августину, а також від духовенства і мирян Львівської єпархії подякував Владиці за все, що архіпастир зробив на теренах нашої єпархії, та побажав Божого благословення і сил для подальших звершень.
Після богослужіння владика приймав вітання з Днем народження від представників влади, духовенства, командування і представників Збройних Сил у Львівщини і Західної України, прикордонників, правоохоронних органів, Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області, інших військових формувань, дипломатичних представництв, громадських організацій та мирян єпархії. Архієпископ Августин отримав також вітання від командування і льотчиків-космонавтів РГНІЦПК ім. Ю.О.Гагаріна та співробітників Національного антарктичного наукового центру Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.
Великою приємністю для владики Августина стало те, що до нього з привітанням завітав художній керівник, режисер-постановник і актор Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької, Народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України Стригун Ф.М. з дружиною, народною артисткою України Таїсією Литвиненко.
Владику Августина вітало духовенство – настоятель Свято-Георгіївського храму у м. Львові протоієрей Роман Коломийчук, настоятелька Свято-Преображенського монастиря у м. Львові, ігумен Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря у с. Межигір’я Турківського району Львівської області Севастіан (Деркач), настоятелька Свято-Преображенського жіночого монастиря у м. Львові ігуменя Варвара (Щурат-Глуха), настоятель Свято-Троїцької церкви у м. Львові, протоієрей Володимир Шарабура та інші. Дитяча недільна школа й обидва хори (архієрейський та молодіжний) Свято-Георгіївського храму у м. Львові подякували владиці за батьківську любов, а всі духовні чада славного ювіляра в різних куточках землі підносили у цей незабутній день Благовіщення свої молитви до Бога, щоб Господь дарував нашому духовному отцю многії літа, здоров’я і спасення.
Прес-служба Львівської єпархії