Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

29.02.2012. ЛЬВІВ. Велике повечір’я та читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського

У вівторок першої седмиці Великого посту, в Свято-Троїцькому храмі в м.Львові архієпископ Львівский і Галицький Августин звершив Велике повечір’я з читанням другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.
Після канону владика виголосив проповідь про духовні складові Великого посту.
Потім архієпископ Августин молився на Утрені в Свято-Георгіївському храмі в м.Львові.
Після богослужіння владика виголосив повчання про те, як треба уважно ставитися до духовної літератури, якої зараз дуже багато.
Цього ж дня, вікарій єпархії єпископ Дрогобицький Філарет звершив читання покаянного канону в Свято-Георгіївському кафедральному храмі в м.Львові.
Після канону, в проповіді владика зазначив: «Справжнє покаяння вимагає зміни думок, зміни життя. Недарма грецьке слово «метанойя», яке перекладається на нашу мову «покаяння», означає зміну, зміну розуму, серця, життя. Знаємо, як важко зробити цю зміну, як гріх притягує до себе, як багато разів ми його повторюємо. Але якщо за час святої Чотиридесятниці ми зуміємо перемогти через покаяння хоча б один гріх і один гріховний потяг, то вже одержимий велику перемогу над собою. І звичайно, Бог, помітить нашу працю, дасть нам просимо.»
Також єпископ звернув увагу на духовну, невидиму боротьбу православного християнина з силами зла, яка стає особливо актуальною у дні поста. А відтак закликав усіх бути пильнішими до свого душевного стану та зміцнювати свій фізичний піст духовним, а саме молитвою, любов’ю та щирим покаянням.