Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

29.02.2012. БІЛОГОРОДКА(КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ). Звершилась Божественна Літургія у прощенну неділю

26 лютого у Прощенну неділю, архієпископ Білогородський Николай звершив Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка Києво-Святошинського району.
Владиці Николаю співслужили клірики храму.
Цього ж дня владика звершив вечірню з чином прощення, а також благословив віруючих на початок Великого посту.
Наприкінці богослужіння архієрей звершив молитовне послідування на початок Святої Чотиридесятниці, після чого попросив пробачення у своєї пастви:
«Брати та сестри, сердечно вітаю вас із початком посту. Сам я немощна і грішна людина потребую ваших святих молитов і прошу таких. Чим згрішив — словом, ділом, помислом перед кимось з вас, прошу простити мене і помолитися за мене».
Цікаво знати: Остання неділя передпостового періоду називається Прощеною. Вона носить також назву неділі сиропусної, бо в цей день припиняється вживання не лише м’ясних, але й молочних продуктів. Понеділок після Прощенної неділі – початок Посту, чотиридесятниці, – 40-денного Великого посту, який потім завершується Страсним тижнем.
Чому остання неділя перед великим постом має назву “прощена”? Тому що в цей день усі вірні, які готуються до очищувального періоду посту, покликані простити один одному усілякі образи, та попросити прощення за все зле й недобре, що вчинили всім, кого скривдили. Християни мають увійти в постовий період очистившись від усіх образ, кривд і непорозумінь, повинні простити оточуючим, щоб і Господь простив нам наші провини чи то в слові, чи в ділі, свідомі й несвідомі. Згідно з приписами церкви, якщо у цей день ми не маємо змоги особисто зустрітися з тим чи іншим ближнім своїм, але відчуваємо, що скривдили його хоча б у думках, або тримаємо на нього образу в серці своєму, – конче необхідно хоча подумки попросити в нього пробачення і самому вибачити йому все.