Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

01.02.2012.БІЛОГОРОДКА(КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ). Неділя 33-тя після П’ятидесятниці

29 січня у неділю 33-тю після П’ятидесятниці, поклоніння чесним веригам святого і всехвального апостола Петра архієпископ Білогородський Николай у співслужінні храмового духовенства звершив Божественну літургію у кафедральному Архангело-Михайлівському храмі с. Білогородка Києво-Святошинського району. За богослужінням владика Николай підніс сугубі молитви за здоров’я та якнайшвидше одужання Блаженнішого Митрополита Володимира.
По завершенні богослужіння владика звернувся до пастви з словами настанови.
Напередодні ввечері владика звершив всеношну.
Цікаво знати: Близько 42 року апостол Петро за велінням Ірода Агріппи був вкинутий до в’язниці через проповіді про Христа Спасителя. У в’язниці він був закований двома залізними ланцюгами. Вночі, напередодні суду над ним, Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги і просто вивів його з в’язниці (Діян. 12, 1 — II).
Християни, почувши про це диво, взяли вериги (ланцюги) і зберігали їх як коштовність.Одержимі різними хворобами, приходячи до них з вірою, отримували зцілення. Вериги святого апостола Петра зберігалися в Єрусалимі до Патріарха Ювеналія, котрий подарував їх Євдокії, дружині імператора Феодосія Молодшого, а вона в 437 і 439 роках перенесла їх з Єрусалиму в Царгород. Одну веригу Євдокія послала в Рим своїй дочці Євдоксії, яка побудувала храм в ім’я апостола Петра і поклала в ньому веригу. У Римі були також і інші вериги, в яких знаходився апостол перед своєю кончиною при імператорі Нерона.