Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

22.12.2011. КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ

21 грудня за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комітету з біоетики та етичних питань.
Очолив засідання Комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви відбулося єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії.
В засіданні взяли участь: голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Дрогобицький Філарет; голова Синодального Відділу благодійності та соціального служіння УПЦ архідиякон Сергій Косовський; головний редактор «Церковної Православної газети» ігумен Лонгін (Чернуха); ректор Вищих богословських курсів, представник УПЦ при громадській раді МОЗ України протоієрей Владислав Софійчук; заступник голови Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів протоієрей Геннадій Батенко; директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Радміла Грєвцова, співробітники синодальних відділів УПЦ та представники православної громадськості. У засіданні також взяли участь члени експертної ради Комітету: член Гуманітарної Ради при президенті України, голова робочої групи з питань церковно-державних відносин заступник директора Інституту соціології НАН України доктор соціологічних наук професор Микола Шульга; проректор з науково-педагогічної роботи Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця член-кореспондент Академії медичних наук України професор Олександр Яворовський; Президент Української Асоціації з біоетики, доктор філософських наук Світлана Пустовіт; голова Комісії з питань біоетики при НМУ ім. О.О. Богомольця доктор медичних наук, профессор Петро Музиченко.
На засіданні було продовжено розгляд проблемних питань розвитку трансплантології в Україні та її етичних викликів. Зокрема, були заслухані доповіді професора Музиченко П.Ф. щодо сучасного стану трансплантології в Україні та кандидата юридичних наук доцента Грєвцової Р.Ю. стосовно католицької концепції трансплантології та її юридичних аспектів. Відбувся обмін думками та плідна дискусія.
Також було обговорено окремі положення українського законодавства відносно трансплантації органів і біоматеріалів та пропоновані зміни до нього, що містяться, зокрема, в резолюції V – того з’їзду трансплантологів України.
У ході роботи було зазначено що з точки зору православно-християнського віровчення та християнською етики по відношенню до донорства осіб має діяти презумпція незгоди як безумовний принцип: донорство органів та біоматеріалів можливо лише за вільного усвідомленого волевиявлення донора, в основі якого є жертовна любов до ближнього заради порятунку його життя. Звідси випливає, що донорство або вилучення органів та біоматеріалів у дітей, неповнолітніх осіб, а також осіб обмежених у своїй фізичній або правовій дієздатності є в принципі неприйнятним, як за життя цих осіб, так і після їх смерті. Не допустимим також слід вважати комерціалізацію трансплантології та створення ринку трансплантологічних послуг.