Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

16.08.2011. ЛЬВIВ. Перший молебень у новому храмі

Релігійна громада виправної колонії № 30 ще 15 років тому була названа на честь Почаївської ікони Божої Матері, проте від того часу засуджені не мали можливості молитися у спеціальному приміщенні: в установі не було навіть молитовної кімнати.
19 листопада минулого, 2010 року, архієпископ Львівський і Галицький Августин освятив будівлю, яку мали перебудувати під церкву. І ось, 5 серпня, в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері у новобудові був звершений перший святковий водосвятний молебень з акафістом до цієї ікони.
Молебень звершували клірики Свято-Троїцького храму Львівської єпархії УПЦ: священик Василій Марунчак у співслужінні дияконів Олександра Парчевського і Максима Тиртишного, та працівника відділу з тюремного служіння місіонера Олександра Бойка. За богослужінням молилися також заступник начальника установи з соціально-виховної та психологічної роботи старший лейтенант внутрішньої служби Павлусь П.М., фельдшер установи, старший лейтенант вн. сл. Солонинка І., начальники відділень, а також помічник архієпископа Августина з тюремного служіння, член Громадської Ради при ДДУ ПВП у Львівській області Костенко О.М.
Однак, все це звершувалось, найперше, заради засуджених, багато з яких в день свята вперше за багато років перебування в установі дістали можливість взяти участь у богослужінні. Після молебна і акафіста отець Василій окропив кожного присутнього водою, яку щойно освятили, що радісно збентежило багатьох засуджених. Отець Василій розповів присутнім про історію явлення Богородиці на Почаївській горі, і про те, якими чудесами вона прославилася через Свою ікону. На прохання одного із засуджених пастир освятив натільний хрестик, який відтепер буде особливо дорогим для його господаря.
На завершення події отець Василій окропив святою водою будову і барабан, оздоблений іконами, який після завершення робіт буде встановлений під куполом храму.
Засуджені, які беруть найбільш активну участь в будівництві, були нагороджені благословенними грамотами архієпископа Львівського і Галицького Августина. Із задоволенням називаємо їх: Циганчук Іван, Бешта Дмитро і Демчик Іван.
А Сергій Онуфрієнко, який очолює будівництво і Юрій Хромов, який допоміг в постачанні лісоматеріалів, отримали від Владики, підписані ним особисто, пам’ятні книги з побажанням духовного зростання.
Прес-служба Львівської єпархії