Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

27.07.2011. КИЇВ. Святіший Патріарх Кирил прибув на святкування Дня Хрещення Київської Русі

26 липня розпочався триденний візит Предстоятеля Руської Православної Церкви до України, присвячений Дню Хрещення Київської Русі.
В аеропорті «Бориспіль» Святішого Патріарха Кирила зустріли Предстоятель УПЦ Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України разом із митрополитами Одеським і Ізмаїльським Агафангелом, Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм, Луганським і Алчевським Іоанникієм, архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном ― керуючим справами УПЦ, архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром ― головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, вікарними архієреями Київської єпархії та духовенством столиці. Від дипломатичного корпусу влади Святішого Владику зустрічали віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, радник Президента України Юрій Богуцький, народні депутати.
З аеропорту Патріарх прибув до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, де його на площі біля Ближніх печер зустріли намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, сонм архієреїв Української Православної Церкви, насельники обителі та віруючі.
Увійшовши до Хрестовоздвиженського храму, Святіший Патріарх помолився біля чудотворної Печерської ікони Пресвятої Богородиці.
Вітаючи Предстоятеля Руської Православної Церкви у стінах святої обителі, її Священноархімандрит Блаженніший Митрополит Володимир зазначив, що Свята Києво-Печерська Лавра постійно возносить молитви до Господа за увесь світ і благородно служить суспільству, всім віруючим во славу Божу.
«Сюди приходять люди, щоб отримати відраду й утішання, щоб отримати прощення гріхів і причаститися Святих Животворчих Христових Таїн. Тому наша радість сьогодні є великою. Маємо надію, що Ви й надалі будете нас відвідувати і возносити молитви до неба, просячи у Бога благовоління і милості», ― сказав Блаженніший Владика.
У слові-відповіді Патріарх підкреслив важливу роль Києво-Печерської Лаври у збереженні й розвитку Православ’я на Русі та поділився своїми враженнями від прибуття до обителі. Наостанок Святіший Владика прикликав на присутніх Боже благословення.
«Кожного разу, коли ступаю на землю Києво-Печерської Лаври, я відчуваю особливі почуття і, думаю, всі ви, тому що з цим місцем пов’язаний початок буття нашої Церкви, початок буття чернечого подвигу на Русі, з цим місцем пов’язане жертовне служіння багатьох поколінь ієрархів, священників, ченців, народу Божого по збереженню Православ’я. Звідси почалася культура древньої Русі, котра стала фундаментом і основою культури української, російської, білоруської, і яка вплинула на духовний і культурний розвиток багатьох народів. Тут особливим чином звершувався молитовний подвиг, тут була явлена особливим чином благодать Божа. І хто не вірить у це, достатньо спуститися у Печери, доторкнутися до нетлінних останків святих угодників Божих, мироточивих глав, щоби побачити це видиме явлення Божественної благодаті. І вірю, що Києво-Печерська Лавра, як великий оплот Православ’я, як великий оплот Церкви нашої, завжди буде нести це благодатне служіння, молячись і працюючи в ім’я єдності нашої Церкви, в ім’я укріплення віри православної в нашому народі. Нехай Господь оберігає Русь Святу Православну, нехай Господь оберігає непорушною Церкву нашу єдину, нехай Господь укріплює всіх, хто на цьому святому місці несе своє служіння во благо спасіння душ людських, в ім’я збереження віри в серцях людей», ― сказав Першоієрарх Руської Церкви.