Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

07.07.2011. КАНАДА. Голова Синодального відділу УПЦ взяв участь у міжнародній конференції з питань тюремного служіння

За благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира, голова Синодального відділу у справах пастирської опіки пенітенціарної системи священик Віктор Яценко взяв участь у Міжнародній конференції з питань тюремного служіння.
Міжнародна конференція пройшла з 27 червня по 3 липня у м. Торонто (Канада). Конференцію проводила Міжнародна асоціація тюремного служіння, яка зібрала близько 850 представників громадських і релігійних християнських організацій, тюремних капеланів, волонтерів, представників тюремних адміністрацій та міністерств юстиції більш ніж з 125 країн світу і має своє представництво в ООН.
Питання, які було винесено на обговорення – поширення досвіду примирення і відновлення порушених стосунків засудженних до позбавлення волі з суспільством, родиною, друзями. Капеланська робота у вязницях сприяє поверненню у суспільство навіть невіруючих людей, які часто зневірюються в державі, в оточуючому середовищі, і, навіть, в самих собі. Таким чином, діти отримують своїх батьків, дружини — чоловіків, а релігійні спільности – своїх втрачених віруючих. Нажаль, сучасні тюрми в будь-якій країні не змінюють людину на краще, не викорінюють з неї шкідливі звички, застарілі пристрасті і не долають рецидивізм.
Лише внесення в душу людини світла християнської віри, покаяння і відчуття Божої присутності здатно преобразити людину, примирити з оточуючими і суспільством. Без релігійного впливу вязниці можуть лише покалічити душу людини. На конференції відбувалися семінари і засідання регіональних груп з питань опіки над дітьми засуджених, які не мають можливості бачитися з батьками протягом багатьох років, з питань організації реабілітиційних центрів для колишніх засуджених, а також з менторських (наставницьких) програм. На засіданні європейської регіональної групи асоціації тюремного служіння було обрано голову Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» священика Віктора Яценка заступником голови європейської регіональної групи МАТС.
У рамках цієї міжнародної конференції проходило третє зібрання православної місії тюремного служіння, в якому взяли участь православні тюремні священики з Північної і Центральної Америки. Православне духовенство представлене епископами і священиками з Православної Церкви в Амереці, Руської Православної Церкви (Закордоном), православних парафій в США під омофором Патріарха Московського і всієї Русі, з Антіохійської Православної Церкви, а також православне духовенство з Росії, Білорусі, Румунії, Болгарії, Греції, Угорщини. Для учасників конференції було запропоновано семінар на тему «Служіння присутністю» (Ministry of presence) викладача Свято-Тихоновської духовної семінарії в Пенсільванії протоієрея Джона Ковальчика, який розповів про свій 22-річний досвід пастирського піклування про засуджених.
На зібранні було розглянуто особливості православної пастирської роботи в місцях позбавлення волі – сповіді і причастя, також була надана можливість ознайомитися з роботою провославної місії імені святителя Іоанна Милостивого в Торонто, яка опікується безпритульними і колишніми засудженими і щодня годує близько 200 малозабезпечених людей різних національностей і віросповідань. В один з днів було звершено Божественну літургію в місці проведення конференції, яку очолив епископ Балтиморський Марк, уповноважений Асамблеї канонічних православних єпископів Північної і Центральної Америки.
Прес-служба Синодального відділу тюремного служіння УПЦ