Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

12.05.2011.ЛЬВІВ. Представникам УПЦ заборонили служити панахиду на військових меморіалах міста

9 травня в Україні на державному рівні відзначається День Перемоги. Зазвичай, у цей день, на прохання віруючих, ветеранів та громадських організацій представники Львівської єпархії Української Православної Церкви звершують поминальні богослужіння в храмах та на військовому меморіалі по вулиці Мечникова та на Пагорбі Слави по вулиці Пасічній у м. Львові. На жаль, цього року проведення поминальних служб на міських меморіалах було зірвано.
9 травня о 9:30 кліриком Свято-Георгіївської церкви у м. Львові протоієреєм Миколаєм Барановим мала бути відслужена панахида на військовому меморіалі по вулиці Мечникова. Отець Миколай та супроводжуючі особи (диякони, паламарі та хористи) прибули туди о 9:15 і побачили наступну картину. На певній відстані від меморіалу знаходилися прибічники ВО «Свобода» у кількості до 100 осіб, які не перешкоджали проходити до меморіалу. Сам доступ до меморіалу був заблокований парканом та оточений співробітниками правоохоронних органів. Біля меморіалу стояли люди переважного похилого віку, у руках вони тримали квіти. На прохання отця Миколая дозволити пройти до місць поховання воїнів з боку представників міліції було відмовлено. Судовий виконавець підійшов до присутніх та зачитав рішення суду про заборону проведення масових заходів у м. Львові 9 травня 2011 року, крім офіційних (на Пагорбі Слави за участю представників державної влади). Слід зазначити, що поруч перебувала велика кількість журналістів, телевізійників, фото- та відео репортерів, які безперервно фіксували кожен крок, що значно напружувало і без того непросту ситуацію. Окремі присутні почали голосно висловлювати свою незгоду з рішенням суду. Від правоохоронних органів надійшла порада залишити військовий меморіал та піти на Пагорб Слави. Протоієрей Миколай одразу довів до відома про ситуацію, що склалася, правлячого архієрея Львівської єпархії архієпископа Львівського і Галицького Августина, який в цей час перебував у службовому відрядженні. Підкорюючись рішенню суду, отець Миколай у супроводі вірних подався на Пагорб Слави, де о 10:00 повинні були розпочатися офіційні заходи з нагоди Дня Перемоги.
О 9:45 на Пагорбі Слави отець Миколай з кліриками та церковнослужителями намагалися дістатися до меморіалу, біля якого знаходилося декілька сотень прибічників ВО «Свобода». Представник ДАІ відмовлявся пропустити автомобілі співробітників Львівської єпархії на майданчик біля меморіалу, мотивуючи тим, що там немає вільного місця. Почалися переговори між ним та отцем Миколаєм. Нарешті, співробітник ДАЇ погодився пропустити тільки одну машину. У цей час представники ВО «Свобода», які знаходилися поруч, почали скандувати «Геть московського попа!» та «Бий ворога!». Для забезпечення безпеки прибулих вірян, було прийнято рішення відправити усі машини з церковнослужителями на стоянку в інше місце. Протоієрей Миколай у супроводі протодиякона Олександра Іванченка, диякона Олександра Бабія та співробітників храму Рамаза Дзігоєва і Сергія Коржана пройшли через потрійний кордон міліції та підрозділів ОМОНу до бічної стіни меморіалу, де і перебували до завершення офіційної частини святкувань. Інші церковнослужителі та хористи залишилися за межами меморіалу. Доступ до самого меморіалу був закритий та заблокований співробітниками міліції. Слід зазначити, що сама церемонія святкування неодноразово перекривалася криками «Ганьба!» з боку представників ВО «Свобода». Також вони включали засоби звукового сповіщення («сирена»). Після завершення святкової частини та від’їзду представників державної влади доступ до меморіалу і надалі був закритий. Зважаючи на такі обставини, було вирішено підійти до стіни меморіалу і піднести особисту заупокійну молитву. З дозволу представників правоохоронних органів священнослужителі впівголоса проспівали пасхальні та поминальні піснеспіви. У цей час на меморіалі покладали квіти на могили воїнів співробітники Генерального Консульства Росії у м. Львові та поодинокі ветерани. Після цього представники Львівської єпархії залишили Пагорб Слави та повернулися до Свято-Георгіївської церкви.
Прес-служба Львівської єпархії УПЦ