Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

05.05.2011. КИЇВ. Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до ветеранів Великої Вітчизняної війни з нагоди Дня Перемоги

Дорогі ветерани – учасники Великої Вітчизняної війни!
Шановні співвітчизники!
«Христос воскрес із мертвих,
смертю смерть подолав
і сущим у гробах життя дарував!»
У День Перемоги слова головного пасхального гімну набувають особливого сенсу. Свята Церква у ці святкові, сповнені великодньою радістю травневі дні закликає молитовно згадати усіх тих, хто захищав свій народ та рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни, хто поклав своє життя «за ближніх своїх», хто працював у тилу, хто зазнав лиха окупації, хто пройшов крізь пекло концтаборів, хто відбудовував країну після війни. Свята Церква молиться за упокій душ усіх тих, хто вже відійшов до Господа, і про Божу допомогу тим, хто живе поруч з нами.
Православне воїнство Церкви Небесної нині предстоїть Господу Богу – Джерелу усіх перемог, у подячній молитві за Його допомогу в битвах, за радість Перемоги і дарований Ним мир.
Ветерани та діти війни, які ще живі, є для усіх нас джерелом живої історії людських доль, що можуть навчити любові до Батьківщини й донести до сучасників справжню трагедію війни, яку іноді важко розгледіти серед констатації історичних фактів на сторінках підручників. Світ і Україна не повинні забувати уроки Другої світової війни.
Пройшовши через тяжкі випробування і численні втрати, ви, дорогі ветерани, отримали великий досвід, який сьогодні є вкрай потрібним для виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму і християнської жертовності. Тож прийміть глибоку вдячність за ваш ратний і трудовий подвиг заради перемоги життя над смертю. Щиросердечно бажаю вам, дорогі брати і сестри, від Воскреслого Господа міцності сил, благополуччя, щасливого довголіття, тепла і турботи від ваших рідних та близьких!
Закликаю архіпастирів, пастирів і всіх вірних чад Української Православної Церкви постійно молитися про вічний спокій і спасіння душ героїв і жертв Великої Вітчизняної війни, а також про мирне майбутнє для нас і наших нащадків.
†Володимир,
Митрополит Київський і всієї України
Предстоятель Української Православної Церкви