Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

23.03.2011. СТАМБУЛ. Архієпископ Митрофан взяв участь в хіротонії ієрарха Константинопольського Патріархату

За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з 19 по 21 березня Керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан відвідав Стамбул. Під час відвілин на запрошення Константинопольського Патріархату взяв участь в архієрейській хіротонії архімандрита Елпідофора (Ламбрініадіса), обраного митрополитом Пруським. В поїздці архієпископа Митрофана супроводжував секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.
Хіротонія архімандрита Елпідофора, який до недавнього часу обіймав посаду Генерального секретаря Священного Синоду Константинопольского Патріархату, відбулась 20 березня в Свято-Георгіївському Патріаршому соборі на Фанарі. В урочистому богослужінні, яке очолив Святійший Патріарх Константинопольський Варфоломій і за яким молився Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім, взяли також участь представники Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської, Руської, Грузинської, Болгарської, Кіпрської Церков. Зокрема, Руську Православну Церкву представляв Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.
Згідно з богослужбовою традицією Константинопольського Патріархату, в момент богослужіння, що передує хіротонії Патріарх Варфоломій звернувся зі словом до кандидата на рукопокладення й, зокрема, сказав: «Тебе буде рукопокладено митрополитом Пруси, однієї із видатних митрополій Вселенського Престолу, яка на жаль сьогодні є частиною «оплаканої Малої Азії», де немає ні священика, ні дяка. Але це не назавжди». Патріарх Варфоломій відзначив, що рух Туреччини до Європи «дає серйозні надії на те, що в цьому відношенні будуть зміни. І задзвенять дзвони, що до цих пір мовчать, і ти зможеш піти «в спокійні місця Віфінії, земля якої покрита оливковими деревами».
Говорячи про самого архімандрита Елпідофора, Предстоятель Константинопольської Церкви сказав: «Завершивши своє навчання в Салоніках і Бонні, збагатившись знаннями й вивчивши іноземні мови, ти прийняв рішення стати студентом у школі на Фанарі, де теорія поєднується з практикою. Ми прийняли тебе як клірика, що подає великі надії і дали тобі імя Елпідофор (той, що подає надію – грец.), віддавши таким чином честь одному з мучеників, пам’ять якого святкується 2 листопада, який є днем нашої інтронізації в якості Вселенського Патріарха, що мало місце двадцять років тому. І ти виправдав це рідкісне, але символічне й яскраве ім’я, пропрацювавши протягом 17 років в якості кодикографа, іпограматика й Генерального секретаря Священного Синоду». Після слів настанови Патріарх Варфоломій у співслужінні згаданих ієрархів звершив таїнство архієрейської хіротонії. Після завершення Божественної літургії в приміщенні Патріархії відбувся прийом, за яким митрополит Елпідофор склав особливі слова подяки Патріарху Варфоломію, а також всім присутнім за молитви.
Того ж дня ввечері відбувся урочистий прийом з нагоди рукопокладення нового митрополита Вселенського Патріархату, під час якого архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан привітав митрополита Елпідофора від імені Блаженнішого Митрополита Володимира, а також пам’ятний подарунок – святу панагію.
У вітальній адресі Блаженнішого Митрополита Володимира говориться: «Ваш попередній послух в якості Генерального секретаря Священного Синоду Константинопольської Церкви дав Вам можливість близько познайомитись з життям Української Православної Церкви. Тому нам особливо приємно, що до сонму боговибраної ієрархії Вселенського Престолу сьогодні долучається ще один архієрей, якому добре знайомі біль і страждання православного народу України, який возносить свої молитви до Бога про відновлення церковної єдності».
Архієпископ Митрофан також мав короткі зустрічі з Патріархом Константинопольським Варфоломієм та Архієпископом Афінським і всієї Еллади Ієронімом.
21 березня делегація Української Православної Церкви відбула до України.