Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

27.10.2010. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до учасників телемарафону присвяченого 65-річчю перемоги над німецько-фашистськими загарбниками

Звернення Блаженнішого Митрполита Володимира до учасників телемарафону «Усім миром — 1945», присвяченого 65-річчу перемоги над німецько-фашистськими загарбниками
Шановні співвітчизники!
Дата визволення від німецько-фашистської навали завжди буде для нас днем молитовної пам’яті про мільйони загиблих, які стали жертвами однієї з найжахливіших війн людства. Водночас це є «день сили» Господньої. Для України він став завершенням неймовірних страждань, величезних труднощів і надлюдських випробувань, які принесла із собою війна.
Підносячи сьогодні молитву Господу за мучеників війни, Церква закликає до вшанування їхнього подвигу й наголошує, що жодна ідеологічна доктрина не має права нехтувати моральністю, зазіхати на свободу та життя людини, її Богом дані права. Урок Другої світової війни свідчить, до якого жахливого морального падіння може призвести зречення християнських моральних засад.
У роки війни Церква явила себе великою об’єднавчою силою, джерелом духовної могутності й патріотизму. Велика Вітчизняна війна принесла народу України та всьому Радянському Союзу не лише перемогу над фашизмом, але й перемогу над богоборчим атеїзмом комуністичної системи: ті, хто не бачив, прозріли. Саме ці роки стали переломними для світогляду мільйонів радянських людей. Вони повернулися до православної віри.
Українська Православна Церква постійно молиться про мирне і благоденственне житіє у нашій країні та в усьому світі, про злагоду і порозуміння між народами й особливо — між співвітчизниками, про примноження братньої любові та моральних християнських засад.
Вічна пам’ять і невмируща шана тим, хто віддав життя за визволення України від німецько-фашистських загарбників! Многая і благая літа героям-ветеранам!
Відбудеться телемарафон «Усім миром — 1945»
на «Першому національному» о 21:30.

27.10.2010 р.

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви