Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

10.03.2010. ВІННИЦЯ. Розпорядженням архієпископа Симеона міське благочиння розділене на два окремих

8 березня, у Хрестовоздвиженському храмі під головуванням архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона відбулися загальні збори духовенства м. Вінниці. На зборах було зачитано розпорядження правлячого архієрея №070 від 08.03.2010 р. про розподіл Вінницького міського благочииня на два окремих. Як йдеться в документі, благочиння було розділене «у зв’язку зі збільшенням кількості парафій у м. Вінниці та з метою покращення духовно-адміністративного управління ними».
До складу І-го Вінницького міського благочиння увійшли парафії: Хрестовоздвиженського храму, собору Різдва Пресвятої Богородиці, храмів: Свято-Воскресенського, Чуда архістратига Михаїла, святителя Миколая (музей-садиба М.Пирогова), Свято-Покровського, святого апостола Андрія Первозванного, святого великомученика Димитрія Солунського, Свято-Троїцького, Свято-Вознесенського, Стрітення Господнього, преподобного Лаврентія Чернігівського, ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниці», святого благовірного князя Олександра Невського, ікони Пресвятої Богородиці «Цілительниця».
До складу ІІ-го Вінницького міського благочиння увійшли парафії: храму святого апостола Іоанна Богослова, храмів: святого великомученика Георгія Побідоносця (р-н Водоканалу), святого праведного Іоанна Кронштадтського, святого великомученика Пантелеімона, святого великомученика Георгія Побідоносця (вул. Коцюбинського), святих Косьми і Даміана, Свято-Успенського, Свято-Миколаївського (старе місто), священномученика Володимира, митрополита Київського, святого мученика Трифона, преподобної Марії Єгипетської, блаженної Ксенії Петербурзької, Свято-Тихонівського, Христа Спасителя, Свято-Покровського, священномученика Макарія, митрополита Київського, преподобного Феодора Острозького (храм ікони Пресвятої Богородиці «Помічниця в пологах).
В зв’язку з розподілом Вінницького благочиння було скасовано посаду благочинного храмів м. Вінниці та звільнено з цієї посади за власним бажанням настоятеля Хрестовоздвиженського храму протоієрея Миколая Давидовсько. Архієпископ Симеон подякував о. Миколаю за труди, понесені у Вінницькому благочинні і побажав Божої допомоги у справі закінчення будівництва та введення у експлуатацію приміщення православної гімназії, яка будується громадою Хрестовоздвиженського храму на чолі з о. Миколаєм.
Владика Симеон своїми указами також призначив благочинних І-го та ІІ-го Вінницьких міських благочинь. Ними стали відповідно клірик Хрестовоздвиженського храму протоієрей Богдан Маліновський та настоятель храму апостола Іоанна Богослова протоієрей Василій Сонін.
Прес-служба Вінницької єпархії