Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

18.02.2010. ТЕРНОПІЛЬ. Депутати-уніати прагнуть передати Свято-Успенську Почаївську Лавру до державної власності

Голова обласної ради Олексій Кайда заявляє про масові порушення, начебто виявлені в діяльності Почаївської Свято-Успенської лаври.
Більш за все обласну раду турбує оподаткування монастиря. Депутати намагаються контролювати всі процеси фінансування святині та її внутрішнього життя.
«У діяльності Лаври обкладається податком за рік до 20 тис. грн, разом з тим мільйони гривень оформлюють як спонсорську або меценатську допомога. Зокрема за перший квартал минулого року так було оформлено понад 1 млн грн. Це сума, яка не обкладається податком», — наголосив О. Кайда.
Говорячи про святу воду з цілительного джерела обителі, частина якої продається для паломників, пан Кайда зауважив, що на території лаври відбувається продаж води, на випуск якої у лаври немає ліцензії, а також вина без акцизів, «що є прямим порушенням законодавства».
«Туристів оформляють як паломників, і в такий спосіб знову ж таки уникають оподаткування», — відзначив ще однє «зловживання» О. Кайда. Певно, обласна влада, таким чином прагне дотягтись до церковної скарбнички, та за рахунок всенародної пожертви вірішувати питання обласного бюджету.
Про це свідчить той факт, що саме з західних областей України походить найбільша кількість так званих «заробітчан», наших співвітчизників яких соціальна безвихідь змушує працювати за кордоном. Натомість місцева влада замість вирішення болючих життєвих питань займається інквізіційною діяльністю намагаючись підкорити під свій контроль святу обитель.
О. Кайда додав, що депутати облради до кінця будуть відстоювати свою позицію щодо передачі Почаївської лаври в державну власність.
Дана позиція проуніатськи налаштованих проти Православної Церкви депутатів обласної ради, дуже вже подібна до ініціативи таких панів як : В.Яворівський, В.Деревляний, Я.Кендзьор та інших, стосовно передачі до державного майна комплексу Києво-Печерської Лаври. На щастя, така пропозиція не знайшла підтримки серед більшості депутатів Верховної Ради та була відхилена 17 лютого цього року.
За матеріалами: Zaxid.net/Прес-служба УПЦ