Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

05.02.2010. ВІННИЦЯ. Дитячий хор взяв участь у фестивалі колядок у Польщі

З 29 січня по 1 лютого у польських містах Люблині, Тересполі та у столиці країни – Варшаві проходив ювілейний XV Міжнародний фестиваль східнослов’янських колядок, організований православною Люблінсько-Холмською єпархією та фундацією «Діалог народів» під патронатом міністра Культури і Дитинства Республіки Польща. У цьогорічному фестивалі взяли участь 42 колективи, які представяли п’ять країн – Україну, Польщу, Росію, Білорусію та Німеччину. Серед українських колективів, які отримали запрошення від організаторів, був дитячий хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці під керівництвом Наталії Кременюк.
Серед 42-х хорів організатори обрали сім найкращих, яким випала честь відкрити фестиваль. Серед них хор кафедрального Преображенського собору м. Любліна (Польща), хор храму Всіх Святих «Волигські дзвони» з м. Луцька (Україна), хор Свято-Воскресенського собору з м. Бреста (Білорусь), хор Київських Духовних шкіл та дитячий хор з Вінниці.
Серед численних глядачів першого концерту у Любліні були представники польських і українських владних структур, зокрема Генеральний консул України у Любліні Олег Горбенко. Глядачами концерту були й духовні особи Католицької та Православної Церков, серед яких католицький архієпископ Любліна Юзеф Жичинський та православний архієпископ, керуючий Люблінською-Холмською єпархією владика Авель. Особливо приємно для вінничан було бачити серед глядачів свого владику архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона, котрий разом із хором прибув до Польщі і підтримував маленьких співаків.
Під час люблінського концерту дитячий хор з Вінниці виконав п’ять колядок: «Боже, дай же вечір добрий», «Пречистая Діва», «Коляда-колядка», «В Різдвяну ніч» та «Люляй Єзуню». Остання колядка виконувалась польською мовою. За прекрасне соло у цій колядці 13-річна хористка Юля Плисюк була нагороджена аплодисментами і вигуками «Браво!».
Наступного дня під час фестивального концерту у м. Тересполі хор на прохання організаторів виконав не п’ять заявлених раніше, а вісім колядок, чим порадував тереспольську публіку, серед якої було багато гостей з сусідніх міст Польщі і Білорусі, а також представників влади цих двох країн.
1 лютого відбувся гала-концерт XV фестивалю східнослов’янських колядок, який проходив у Євангелічно-Аугсбурзькому костелі Святої Трійці у столиці Польщі — Варшаві. Свого часу у парафіяльному хорі цього костелу співав найвідоміший варшавянин Фридерік Шопен, котрий в травні 1825 року тут же давав концерт для російського імператора Олександра І і був удостоєний царського подарунку – діамантового перстня. Найкращим же подарунком для дитячого хору з Вінниці була честь співати у одному з найпрестижніших концертних залів Варшави.
У 2008 році дитячий хор під керівництвом Наталії Кременюк став володарем гран-прі тереспольського фестивалю колядок, а цього року, коли ювілейний фестиваль проходив без оцінок журі, гран-прі і премій, найбільшою оцінкою для хору стало те, що він співав на гала-концерті серед семи найкращих колективів фестивалю – після хору Київських Духовних шкіл і перед заключним колективом – львівською капелою бандуристів «Карпати».
Прес-служба Вінницької єпархії.